Menu kategorii
 • Nowoczesne doświadczenie komentarzy w Word dla Windows i Mac

  Nowoczesne doświadczenie komentarzy w Word dla Windows i Mac

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  17:25
  14.04.2021
  1517 wyświetleń

  W zeszłym roku Microsoft zaczął ulepszać doświadczenie komentowania w Word na urządzenia mobilne i przeglądarki. Teraz te nowoczesne funkcjonalności są szerzej dostępne, jako że pojawiły się niedawno w aplikacji Word dla Windows i Mac (Current Channel Preview). A czym właściwie jest to nowoczesne komentowanie?

  Nowoczesne komentarze zdaniem Microsoftu stwarzają warunki do bogatszej współpracy w Word dla użytkowników i zespołów, na przykład dzięki powiadomieniom o @wzmiankowaniu czy innym nowoczesnym funkcjom. System ten łączy działanie komentowania na różnych punktach końcowych, przez co doświadczenie pracy zespołowej nad dokumentami jest spójne niezależnie od platformy, na której uruchamiamy Worda, Excela czy PowerPointa.

  System ten pozwala użytkownikom @wzmiankować i umieszczać komentarze ułatwiające współpracę z innymi. Użytkownicy będą mogli odpowiadać na komentarze bezpośrednio z powiadomienia e-mail oraz edytować, usuwać i rozstrzygać wątki komentarzy. Jest też możliwość przypisywania zadań innym osobom poprzez @wzmiankowanie ich w dokumencie Worda.

  Aby dodać komentarz w dokumencie, po prostu zaznaczamy tekst, który chcemy skomentować, i naciskamy Ctrl + Alt + M. Po prawej stronie okna automatycznie otworzy się panel komentarzy i umożliwi pisanie w nim. Desktopowa wersja Microsoft Word powinna już zacząć otrzymywać aktualizację, która to umożliwia. Może jednak okazać się konieczne poczekanie trochę na jej nadejście na nasze urządzenie.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-starts-rolling-out-modern-commenting-experience-in-word-for-windows-and-mac

  Polecamy również w kategorii Office 365