Wyszukiwanie w Outlook bez limitu i nowy łącznik danych w Excelu w Office Insider

Wyszukiwanie w Outlook bez limitu i nowy łącznik danych w Excelu w Office Insider

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 6/17/2022, 2:27 PM

Liczba odsłon: 1606

Do Office Insiderów w Windows Current Channel (Preview) dotarła w tym tygodniu aktualizacja funkcji. Nowości przypadły w udziale aplikacjom, takim jak Word, Excel, PowerPoint i Outlook. Wiele z nich mogliśmy zobaczyć już wcześniej w aktualizacjach Windows Beta Channel. Sprawdźmy teraz, co konkretnie się zmieniło w wersji 2206 (kompilacja 15330.20114).

Lista nowości w Windows Current Channel — Version 2206 (Build 15330.20114)

Nowości w programach Word, Excel, PowerPoint i Outlook

  • Dodawanie grafik SketchUp do plików Office: SketchUp to popularny program do grafiki 3D, który ułatwia tworzenie projektów koncepcyjnych, takich jak w pełni teksturowane modele architektury, produktów, wystroju wnętrz czy elementów mechanicznych. Teraz grafiki SketchUp (pliki .skp) po raz pierwszy możemy wstawić do plików Office w programach Word, Excel, PowerPoint i Outlook. Aby to zrobić, kliknij Wstaw > Modele 3D > To urządzenie, wybierz plik .skp i kliknij Wstaw.
  • Wstawianie grafik SketchUp w dokumentach Office

Nowości w programie Excel

  • Nowy łącznik z przepływami danych Power BI: Dataflows to samoobsługowa, oparta na chmurze technologia przygotowywania danych, która pozwala użytkownikom pozyskiwać, przekształcać i ładować dane. Dzięki nowemu łącznikowi "Z przepływów danych" możemy teraz łączyć się z danymi i importować je z Dataflows bezpośrednio do programu Excel. Użytkownicy mogą natychmiast załadować dane lub użyć Power Query do przekształcenia danych przed załadowaniem ich do aplikacji. Aby skorzystać z tej funkcji, kliknij opcję Pobierz dane na karcie Dane, a następnie wybierz Z platformy Power Platform > Z przepływów danych.
  • łącznik z przepływami danych Power BI

  • Autofiltr jest teraz szybszy i bardziej wydajny: Funkcja AutoFilter jest teraz zauważalnie szybsza! Ulepszenia te osiągnięto poprzez zmniejszenie zużycia pamięci i optymalizację algorytmu porównywania filtra. Optymalizacje są szczególnie zauważalne na low-endowych urządzeniach, które mają mniej pamięci lub wolniejszą przepustowość pamięci procesora.

Nowości w programie Outlook

  • Wyszukaj więcej w swoich e-mailach: Microsoft usunął limit wyszukiwania e-maili. Teraz wyszukiwanie w Outlook, napędzane przez Microsoft Search, nie ogranicza się do 1000 wyników jak w przeszłości. Na stronie wyników zastosowano technikę infinite scroll, która pozwala przewijać wyniki bez ograniczenia ich ilości.
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia