Menu kategorii
Wygodniejsze odnawianie licencji w Office 365 Developer Program

Wygodniejsze odnawianie licencji w Office 365 Developer Program

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:49
11.04.2019
371 wyświetlenie

Office 365 to nie tylko zestaw aplikacji i usług użytkowych, ale też platforma, dla której mogą tworzyć deweloperzy. Związany z nią Office 365 Developer Program został zaprojektowany, by wspomagać tworzenie zorientowanych na ludzi, wieloplatformowych aplikacji, które rozszerzają możliwości Office'a. Oferuje on programistom narzędzia, dokumentację, szkolenia oraz kontakt z ekspertami i społecznością. W tym miesiącu znacząco zmieniają się w nim zasady subskrypcji.

Uczestnicy programu otrzymują bezpłatną subskrypcję deweloperską Office 365 dla 25 stanowisk, której można używać tylko do tworzenia oprogramowania. Będzie ona pozostawała aktywna, dopóki będziemy aktywnie rozwijać i wdrażać rozwiązania. Do tej pory obejmowała ona okres roku i po tym czasie mogła być odnowiona. Właśnie owo odnawianie bywało dla wielu subskrybentów problematyczne. W tym miesiącu ulega to zmianie, bowiem po spełnieniu określonych warunków licencja będzie odnawiać się samoczynnie:

W kwietniu 2019 r. przechodzimy na nowy model, w którym wasza subskrypcja może być odnawiana cyklicznie co 90 dni, jeśli aktywnie używacie jej do rozwoju oprogramowania. Wierzymy, że ten model zapewnia deweloperom, którzy aktywnie tworzą rozwiązania, posiadanie subskrypcji tak długo, jak będą jej potrzebować. Jeśli tworzycie często, wasza subskrypcja nigdy nie wygaśnie - będzie automatycznie przedłużana. Jeśli tworzycie przez krótki czas, a wasza subskrypcja wygaśnie i zostanie usunięta, możecie zarejestrować się, by uzyskać nową.
– Microsoft

Programiści, którym zależałoby na dłuższym okresie subskrypcji, mogą zamiast tego wybrać Visual Studio Professional lub Visual Studio Enterprise. Ich plany również zawierają subskrypcję deweloperską Office 365.

Skąd natomiast Microsoft będzie wiedział, czy jesteśmy aktywni jako programiści? O tym, czy subskrypcja zostanie odnowiona, decydować będą algorytmy i telemetria. Jest ona sprawdzana regularnie, a użytkownik jest informowany o zmianach statusu.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://docs.microsoft.com/en-us/office/developer-program/office-365-developer-program-faq

Polecamy również w kategorii Office 365