Visual Studio 2017 nie będzie wspierane przez jedną z dystrybucji Windows 10

Visual Studio 2017 nie będzie wspierane przez jedną z dystrybucji Windows 10

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
14:33
09.03.2017
0 komentarzy
1859 wyświetleń

Kilka dni temu miała miejsce premiera Visual Studio 2017, najnowszej wersji popularnego środowiska programistycznego stworzonego przez Microsoft. Miało ono w założeniu wprowadzić masę nowych funkcji oraz, co istotne, funkcjonować na wielu różnych platformach. Okazuje się jednak, że w tym względzie nie jest tak do końca kolorowo, bowiem nie każda wersja Windows 10 jest w stanie uruchomić Visual Studio 2017.

Microsoft poinformował ostatnio, iż korzystanie z najnowszego Visual Studio będzie możliwe w Windows 10 wersji 1507 lub nowszych, w następujących edycjach: Home, Professional oraz Enterprise. Jednocześnie powiedziane zostało, że wersja LTBS (Long Term Servicing Branch) nie będzie wspierana. Nie powinno to być zbyt wielkie zaskoczenie, gdyż większość urządzeń korzystających z tej gałęzi to nie komputery osobiste, a raczej bankomaty, komputery medyczne i tym podobne. Istnieją jednak osoby, dla których stabilność systemu jest najważniejsza, lub których po prostu nie interesują uaktualnienia funkcji, przez co wybrały właśnie tę edycję najnowszego systemu Windows. Oznacza to w praktyce, że jeśli używacie Windows 10 LTSB oraz chcecie korzystać z Visual Studio 2017, jedynym wyjściem jest zmiana systemu.

Windows 10 LTSB

Dla przypomnienia, Visual Studio 2017 nadal można uruchomić na starszych wersjach systemu giganta z Redmond, jak choćby w Windows 7 SP1 czy też Windows 8.1 (z aktualizacją 2919355).


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.petri.com/visual-studio-2017-not-supported-versions-windows-10

Polecamy również w kategorii Microsoft .NET

Komentarze

Skomentuj

Autor