Nowe doświadczenie wyszukiwania w Visual Studio 2022

Nowe doświadczenie wyszukiwania w Visual Studio 2022

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 1/18/2023, 7:00 PM

Liczba odsłon: 1074

Jeśli zdarzyło wam się szukać konkretnych plików z kodem, klas, metod, funkcji czy opcji w IDE, to wiecie zapewne, że odnalezienie ich nie zawsze jest proste. Gdy obecnych jest kilka sposobów wyszukiwania, który wybrać? Z pomocą przyjdzie teraz All-In-One Search w Visual Studio, które łączy wyszukiwanie kodu i funkcji w jednym UI oraz dodaje trochę ekstra mocy i produktywności do tego doświadczenia.

All-In-One Search zgodnie z nazwą łączy wszystkie funkcjonalności wyszukiwania w jednym interfejsie. Może to znacząco poprawić produktywność deweloperów, jako że nie muszą już oni myśleć o właściwym interfejsie wyszukiwania konkretnej rzeczy. Funkcjonalność dostępna jest w Visual Studio 17.5.0 jako funkcja zapoznawcza. Po jej włączeniu na pasku tytułu pojawi się przycisk Szukaj. Można też użyć Ctrl + T i Crtl + Q, aby włączyć odpowiednio wyszukiwanie kodu i wyszukiwanie funkcji.

To jeszcze nie wszystko. Można teraz użyć prefiksów "f:", "t:" i "m:", aby filtrować wyszukiwanie według plików, typów i członków. Ponadto kiedy otrzymamy fragment kodu jako wynik wyszukiwania, możemy edytować go bezpośrednio w okienku podglądu. Nie ma zatem potrzeby ręcznego nawigowania do tej konkretnej sekcji. Jak to dokładnie wygląda? Możecie się przekonać, oglądając krótkie wideo powyżej.