GitHub Copilot Chat od dziś ogólnodostępny

GitHub Copilot Chat od dziś ogólnodostępny

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 12/29/2023, 8:30 PM

Liczba odsłon: 465

W czerwcu tego roku GitHub uruchomił usługę GitHub Copilot Chat w ograniczonej wersji beta. Od września była ona dostępna dla wszystkich indywidualnych deweloperów, a w listopadzie zapowiedziano ogólną dostępność na grudzień. To już ostatni dzwonek, dlatego dziś usługa AI oparta na GPT-4 stała się powszechnie dostępna.

GitHub Copilot Chat stał się dziś ogólnodostępny zarówno dla Visual Studio Code, jak i Visual Studio. Jest on także zawarty we wszystkich planach GitHub Copilot obok jego istniejących możliwości uzupełniania kodu. Usługa jest dostępna za darmo dla zweryfikowanych nauczycieli, studentów i osób utrzymujących popularne projekty open source.

GitHub Copilot Chat jest teraz także dostępny dla indywidualnych użytkowników GitHub Copilot. Administratorzy w przedsiębiorstwach i organizacjach mogą udzielić dostępu do Copilot Chat swoim zespołom deweloperskim, włączając ustawienie Copilot Chat dla swoich użytkowników.

Copilot Chat jest teraz oparty na GPT-4, najnowszej wersji modelu językowego, który napędza m.in. ChatGPT, Bing Chat, Microsoft 365 Copilot czy Copilot w Windows. Używa on Twojego kodu jako kontekstu i jest gotowy do tłumaczenia złożonych koncepcji, sugerowania kodu w oparciu o Twoje otwarte pliki i okna, pomagania w wykrywaniu luk bezpieczeństwa i pisaniu oraz poprawianiu błędów w kodzie, terminalu i debuggerze. Deweloperzy mogą czatować z Copilotem o konkretnych linijkach kodu bezpośrednio w edytorze. GitHub dodaje też obsługę poleceń po ukośniku do obsługi dużych zadań, np. /fix i /tests. Wiele rzeczy można wykonać jednym kliknięciem dzięki inteligentnym akcjom. GitHub Copilot Chat jest integrowany bezpośrednio z github.com, a wkrótce także z aplikacją mobilną.

Źródło: https://github.blog/2023-12-29-github-copilot-chat-now-generally-available-for-organizations-and-individuals/

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia