Visual Studio 2019 - wydanie RC już dostępne

Visual Studio 2019 - wydanie RC już dostępne

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:06
27.02.2019
988 wyświetleń

Data premiery Visual Studio 2019 została już wcześniej wyznaczona na 2 kwietnia. Zanim jednak nastąpi przejście do ogólnej dostępności (GA), następuje wydanie wersji Release Candidate (RC). Jest to jeden z ostatnich kroków przed premierą. Wersja RC została udostępniona dzisiaj i można ją już pobrać. Co jeszcze warto na ten temat wiedzieć?

Z tym wydaniem Microsoft przedstawia dwa "kanały" produktu: release channel i preview channel. Począwszy od dziś, Visual Studio 2019 RC jest dostępne w release channel, a Visual Studio 2019 Preview 4 w preview channel. Obie te wersje mogą być instalowane i używane równolegle obok siebie i na chwilę obecną zawierają to samo. Począwszy jednak od 2 kwietnia, kompilacja release channel będzie mogła być upgrade'owana do wydania ogólnodostępnego (GA). Preview channel będzie zaś nadal oferował wczesny dostęp do nadchodzących funkcji, tak samo jak było to w Visual Studio 2017.

Wraz z dzisiejszymi wydaniami zachęcamy was do zainstalowania Visual Studio 2019 RC obok istniejącej instalacji Preview lub do zaczęcia używania RC, jeśli nie sprawdzaliście jeszcze wydań Preview. Visual Studio 2019 RC, tak jak w przypadku wydań RC poprzednich wersji Visual Studio, jest wspieranym wydaniem z licencją go-live, aczkolwiek pamiętajcie o tym, że nadal finalizujemy rzeczy i pewne obciążenia będą pozostawać w wersji preview do 2 kwietnia.
– John Montgomery, Director of Program Management w Visual Studio, Microsoft

Na stronie pobierania zobaczymy teraz, że dla każdego kanału mamy możliwość wyboru spośród edycji Community, Professional i Enterprise, które różnią się nieco pod względem funkcjonalności. Wersję RC pobrać można ze strony visualstudio.com/downloads, a wersję preview z visualstudio.com/preview.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://devblogs.microsoft.com/visualstudio/visual-studio-2019-release-candidate-rc-now-available/

Polecamy również w kategorii Visual Studio