Menu kategorii
 • Microsoft Teams ze sporym pakietem nowości dla deweloperów i administratorów

  Microsoft Teams ze sporym pakietem nowości dla deweloperów i administratorów

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  20:28
  19.05.2020
  1092 wyświetlenia

  Microsoft Build 2020 jest dla Microsoftu okazją do prezentacji nowych funkcji, usług i produktów mniej lub bardziej związanych ze środowiskiem deweloperów. Całkiem spory zbiór nowości przypadnie w udziale kluczowej aplikacji do pracy zespołowej — Microsoft Teams. Te, o których mowa dzisiaj, zorientowane są głównie na programistów i administratorów, choć już dziś wcześniej padła zapowiedź integracji Teams ze "standardową" aplikacją służbową Microsoft Lists. Teraz zajmiemy się najciekawszymi nowościami skupiającymi się na pracy deweloperów i profesjonalistów IT.

  Nowe rozszerzenia dla Visual Studio i Visual Studio Code

  Dzięki nowym rozszerzeniom Visual Studio i Visual Studio Code (w wersji zapoznawczej) można szybko zbudować aplikację Teams. Microsoft Teams Toolkit for Visual Studio oferuje prosty interfejs, w którym możemy:

  • Budować szkielet projektu
  • Konfigurować funkcje
  • Utworzyć manifest pakietu aplikacji i skonfigurować hosting
  • Sprawdzić poprawność pakietu aplikacji
  • Rozpocząć proces publikowania aplikacji (dla siebie, w katalogu organizacji lub w sklepie z aplikacjami Teams)

  Microsoft Teams Toolkit

  Microsoft Teams Toolkit jest już dostępny w publicznej wersji zapoznawczej.

  Nowe integracje Power Platform + Teams

  Microsoft przedstawił kilka nowych funkcji usprawniających integrację Power Platform + Teams, które są już dostępne lub staną się dostępne wkrótce. Umożliwiają one budowanie rozwiązań w podejściu low-code/no-code (ze znikomym użyciem kodu lub w ogóle bez jego pisania) dzięki niestandardowym aplikacjom, przepływom pracy, botom i pulpitom nawigacyjnym dla zespołu i klientów. Wśród tych nowości znajdziemy:

  • Przycisk "Dodaj do Teams" w Power Apps i Power Virtual Agents, usprawniający dodawanie niestandardowych rozwiązań do sklepu z aplikacjami Teams.
  • Ulepszona automatyzacja przepływu pracy dzięki Power Automate + Teams z nowymi wyzwalaczami i działaniami stworzonymi specjalnie dla Teams. Umożliwiają one zastosowanie niestandardowych rozszerzeń wiadomości, automatyczne @wzmiankowanie i spersonalizowane działanie bota. Zostaną również wdrożone nowe szablony scenariuszy procesów biznesowych.
  • Poprawione udostępnianie z Power BI w Teams. Dzięki nowemu przyciskowi "Udostępnij w Teams" w Power BI można łatwo udostępniać raporty. Zostanie też dodana opcja kopiowania poszczególnych wykresów z raportu Power BI do rozmowy w Teams. W jego czacie pojawi się z kolei bogaty podgląd miniatur wykresów i karta umożliwiająca wykonywanie na nich działań.
  • Niskokodowe boty dostarczane do Teams dzięki Power Virtual Agents. Tworzenie i zarządzanie botami konwersacyjnymi stanie się łatwiejsze.

  App Studio z aktualizacją 1.4.0

  App Studio dla Microsoft Teams ułatwia tworzenie lub integrację naszych własnych aplikacji Teams. W najnowszej aktualizacji (v1.4.0) znalazło się kilka ulepszeń, w tym wsparcie dla schematu manifestu aplikacji 1.6, sekcja "Zaawansowane" w szczegółach aplikacji, narzędzie do sprawdzania poprawności pakietu aplikacji i lepsza obsługa błędów.

  Microsoft Teams

  Bogatsze aplikacje mobilne dla Teams

  W tym roku deweloperzy będą mogli rozszerzyć możliwości swoich aplikacji, łącząc się z natywnymi funkcjami urządzeń mobilnych, takimi jak kamera, lokalizacja i mikrofon. Wkrótce w wersji zapoznawczej stanie się dostępne wsparcie dla akcji wiadomości oraz dla aplikacji personalnych — skupionych na interakcjach z pojedynczym użytkownikiem.

  Pojedyncze logowanie do aplikacji

  Azure Active Directory Single Sign-On (SSO) eliminuje potrzebę ponownego logowania się do aplikacji Teams. Użytkownicy końcowi będą mogli wkrótce wykorzystać możliwości SSO we wspieranych aplikacjach Teams na platformach desktop i mobilnych. Po zalogowaniu w Teams nie będą musieli logować się ponownie w aplikacjach ze zintegrowanym SSO. Również deweloperów ucieszy uproszczony proces uwierzytelniania poprzez pojedyncze wywołanie API.

  Microsoft Teams

  Dostęp warunkowy Azure Active Directory

  Azure Active Directory Conditional Access umożliwi użytkownikom końcowym uruchamianie aplikacji i kart, nawet jeśli ich administrator IT skonfigurował zasady dostępu warunkowego wymagające użycia zaufanego urządzenia. Karty witryn w Windows, które korzystają z Azure AD, automatycznie logują się i wspierają konkretne dla danego urządzenia zasady dostępu warunkowego.

  Odnotowaliśmy tylko najważniejsze nowości dla deweloperów i administratorów. W rzeczywistości Microsoft szykuje ich więcej. Zainteresowanych odsyłamy do linku źródłowego poniżej.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://developer.microsoft.com/en-us/microsoft-teams/blogs/product/microsoft-teams/?p=4590

  Polecamy również w kategorii Teams