Testowa wersja narzędzia Insights jest już dostępna

Testowa wersja narzędzia Insights jest już dostępna

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
12:42
22.12.2017
0 komentarzy
1253 wyświetlenia

Coraz więcej produktów Microsoftu korzysta ostatnimi czasy z mechanizmów napędzanych sztuczną inteligencją, co znacząco wpływa na ich użyteczność – dzięki temu nie tylko wykonują swoje zadanie sprawniej, lecz również zyskują zupełnie nowe możliwości. Oczywiście nie sposób nie zauważyć przy tym, że część z programów stworzonych przez giganta zyska na tym o wiele więcej niż pozostałe – w Wordzie zastosowanie SI nie będzie raczej zbytnio przydatne, jednakże w przypadku Excela jest już zupełnie inaczej. Nic zresztą dziwnego, w końcu analiza tekstu pod kątem błędów wydaje się o wiele prostsza, niż ekstrakcja ściśle określonych danych z olbrzymich arkuszy kalkulacyjnych, często z uwzględnieniem sprecyzowanych, ścisłych kryteriów. Niedawno Microsoft ogłosił, że do Excela trafi w najbliższym czasie jedno z rozwiązań bazujących na SI – mowa tu o narzędziu Insights, służącym do ułatwienia przeglądania i analizy danych zawartych w naszych dokumentach. Jak się okazuje, jest ono dostępne w swojej wersji podglądowej już teraz!

Insights w praktyce

Narzędzie Insights zostało wprowadzone do programu Excel w dniu wczorajszym, wraz z aktualizacją o numerze 1801 (build 8911.2016). Oczywiście kompilacja ta skierowana była do użytkowników testowych wersji pakietu Office 365, wobec czego dostęp do nowego narzędzia mają jak na razie jedynie testerzy – warto jednak już teraz śledzić rozwój tego obiecującego rozwiązania. W założeniach ma ono znacznie uporządkować dane wynikowe naszych arkuszy, dzięki czemu staną się one dużo łatwiejsze do przyswojenia i zrozumienia (chociażby poprzez przedstawienie ich w formie diagramów kołowych czy też dokładnych wykresów. Oczywiście w celu uzyskania jak najlepszych efektów warto zadbać o przejrzystość danych wejściowych (czyli wartości kolumn), jednak nie jest to absolutnie niezbędne.

Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie Insights zawita do stabilnej wersji Excela – wydaje się jednak, że Microsoft postara się aby miało to miejsce jak najszybciej, w końcu zainteresowanie nowym narzędziem jest ogromne. Oczywiście pozostało w nim jeszcze wiele do usprawnienia, jednak już teraz może okazać się nieocenioną pomocą przy tworzeniu raportów, chociażby finansowych.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/latest-office-insider-update-on-windows-brings-new-insights-feature-for-excel

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor