Sprawdź, czy Twoja Lumia dostała już aktualizację Denim

Sprawdź, czy Twoja Lumia dostała już aktualizację Denim

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
16:26
16.01.2015
3841 wyświetlenie

Czy Twój smartfon zyskał już możliwość aktualizacji do najnowszej wersji firmware'u? Możesz to sprawdzić już teraz. Microsoft zaktualizował stronę, na której zapoznamy się ze szczegółami dostępności aktualizacji Denim dla poszczególnych krajów i operatorów.

Microsoft współpracuje z partnerami Windows Phone, by możliwie jak najbardziej zwiększyć dostępność najnowszej aktualizacji na całym świecie. Wspomniana sekcja na stronie Microsoft.com wyszczególnia wszystkie modele Lumii dla wszystkich krajów i operatorów sieci. Sprawdzimy tu, dla których urządzeń dostępna jest aktualizacja Denim, a które nadal pozostają przy wersji Cyan. Tabele zawierają też dokładne dane o numerach wersji systemu i firmware'u.

Jak przedstawia się sytuacja w Polsce? Jeśli chodzi o kwestię dostępności nowej aktualizacji, to pozostawia ona wiele do życzenia. Według dzisiejszego stanu aktualizacja Denim jest już dostępna (jedynie u wybranych operatorów - sprawdź, u których) dla Lumii 520, 535, 620, 625, 720, 930 i 1320. Zdecydowana większość operatorów nadal pozostaje jednak przy aktualizacji Cyan. Bieżący stan dostępności dla naszego smartfona i operatora możemy śledzić na wspomnianej stronie. Wystarczy przewinąć stronę do sekcji 'Poland' i odnaleźć nasz model Lumii.

Dlaczego warto pobrać i zainstalować aktualizację Denim? Wnosi ona szereg przydatnych funkcjonalności i ulepszeń - o większości z nich pisaliśmy już we wrześniu. Warto tu również wspomnieć o nowych możliwościach fotograficznych - aktualizacja Denim odblokowuje wybrane funkcje sprzętowe, dzięki czemu znacznej poprawie ulega jakość zdjęć i nagrań wideo. Kiedy więc Denim trafi na pozostałe urządzenia? Teraz wszystko w rękach operatorów, którzy muszą zweryfikować i zaakceptować aktualizację.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/lumia-denim-find-out-if-the-new-update-is-available-for-your-windows-phone

Polecamy również w kategorii Lumia