School Data Sync już ogólnodostępne dla Office 365 Education

School Data Sync już ogólnodostępne dla Office 365 Education

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:18
23.01.2017
0 komentarzy
1323 wyświetlenia

School Data Sync (SDS) to zautomatyzowane rozwiązanie dla nauczycieli, pozwalające na tworzenie w Office 365 klas online w oparciu o oprogramowanie Student Information System (SIS or MIS). SDS jest kompatybilny z praktycznie wszystkimi pakietami SIS na rynku. Jak informuje Microsoft, SDS ma już setki klientów w 20 krajach, a korzysta z niego ponad 100 tys. nauczycieli i 2 mln uczniów. Teraz produkt wyszedł z fazy poglądowej i stał się ogólnodostępny (GA) dla subskrybentów Office 365 Education. Administratorzy mogą też otrzymać bezpłatną pomoc w jego wdrożeniu!

SDS importuje profile użytkowników z oprogramowania SIS do Office 365 i zapewnia ich stałą aktualizację. Wygodę i opłacalność takiego rozwiązania Microsoft tłumaczy tym, że "szkoły często dochodzą do wniosku, że utrzymywanie klas online może być kosztowne i czasochłonne, gdyż listy obecności zmieniają się w ciągu roku. Dzięki SDS administratorzy IT mogą oszczędzić czas, tworząc klasy online, a nauczyciele mogą się cieszyć klasami online, które są aktualne i zapełnione uczniami od pierwszego dnia semestru". School Data Sync pomaga też partnerom SIS, którzy mogą dokonać integracji w jednej wspólnej platformie - Office 365. Klienci, którzy korzystają z SDS w ramach Office 365 Education mogą ponadto używać wielu innych aplikacji, takich jak grupy i strony Office 365, Microsoft Classroom Preview czy Notes zajęć w programie OneNote.

"Szkolni administratorzy IT mogą zaoszczędzić czas dzięki zautomatyzowanemu procesowi tworzenia klas online i użytkowników oraz uproszczonym zabezpieczeniom w postaci jednego zgodnego źródła profilów użytkowników i spisów, z których mogą korzystać wszystkie aplikacje do obsługi klas" - tłumaczy Microsoft - "Nauczyciele mogą poświęcać mniej czasu na zarządzanie spisami oraz rozwiązywanie problemów z dostępem do aplikacji i udostępnionych zasobów online i koncentrować się bardziej na planowaniu i przeprowadzaniu niesamowitych lekcji".

SDS wraz z Microsoft Classroom Preview mogą być używane praktycznie w każdym kraju, gdzie dostępny jest Office 365 Education - pakiet w podstawowej wersji bezpłatny dla uczniów/studentów i nauczycieli/wykładowców. Więcej informacji można zdobyć na polskiej stronie Microsoft School Data Sync (gdzie opis wciąż odnosi się do wersji Preview). By otrzymać darmową pomoc przy wdrożeniu, szkolni administratorzy IT powinni skorzystać z formularza rejestracji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.office.com/2017/01/23/announcing-school-data-sync-general-availability/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor