Menu kategorii
 • Pokazujemy, jak włączyć potwierdzenia e-mail i pobieranie kopii odpowiedzi w Microsoft Forms

  Pokazujemy, jak włączyć potwierdzenia e-mail i pobieranie kopii odpowiedzi w Microsoft Forms

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  19:48
  08.01.2021
  1824 wyświetlenia

  Microsoft Forms otrzymał dość znaczącą aktualizację, która wprowadza twórcom ankiet oferować e-maile zwrotne z potwierdzeniem ich wypełnienia oraz linkiem do pobrania odpowiedzi. Informacja o rozpoczęciu wdrażania tej funkcjonalności pojawiła się w harmonogramie usługi Microsoft 365. Jakie dokładnie możliwości zyskują twórcy ankiet i użytkownicy? Jak wygląda taki e-mail? Szczegóły poniżej.

  W ustawieniach formularza projektanci Forms mogą teraz włączyć funkcję dla respondentów z wewnątrz ich organizacji, aby otrzymywali potwierdzenia, gdy wypełnią formularz. W tym mailu będzie link do ich odpowiedzi w formularzu. Funkcja ta pozwala też respondentom zarówno z organizacji, jak też spoza niej, pobierać (i tym samym drukować) ich odpowiedzi z formularza na stronie "Dziękuję" formularza (po tym, jak prześlą formularz).
  — Microsoft

  Wspomniane opcje są domyślnie wyłączone i w razie potrzeby należy je włączyć ręcznie. W tym celu otwieramy formularz, a następnie jego ustawienia. Tam odnajdujemy nową sekcję Potwierdzenia odpowiedzi i zaznaczamy Zezwalaj na otrzymywanie odpowiedzi po przesłaniu i/lub Otrzymywanie powiadomienia e-mail o każdej odpowiedzi.

  Forms

  Następnie, gdy użytkownik wypełnia formularz, może zaznaczyć pole Wyślij mi wiadomość e-mail z potwierdzeniem moich odpowiedzi, a na jego skrzynkę trafi potwierdzenie. Następnie na tej samej stronie wyświetli się przycisk Drukowanie lub odbieranie odpowiedzi w formacie PDF. Jego kliknięcie otworzy stronę z odpowiedziami gotową do druku. Zestaw odpowiedzi jest też dostępny w wiadomości e-mail po kliknięciu View my responses.

  Forms

  Z pewnością nowe opcje podnoszą wartość poznawczą Microsoft Forms jako narzędzia — tym razem nie tylko dla twórców ankiet, ale też osób, które na nie odpowiadają. Już wcześniej bowiem aplikacja dawała bardzo szerokie możliwości analizowania odpowiedzi. Respondenci natomiast po kliknięciu przycisku wysłania odpowiedzi mogli się z ankietą pożegnać. Teraz mogą zachować odpowiedzi, by powrócić do nich w dogodnej chwili.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.onmsft.com/news/microsoft-forms-now-lets-respondents-get-a-copy-of-their-responses

  Polecamy również w kategorii Office 365