Microsoft Forms z nadchodzącą wersją Pro

Microsoft Forms z nadchodzącą wersją Pro

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:05
13.02.2019
558 wyświetleń

Microsoft Forms stał się ogólnodostępny w kwietniu ubiegłego roku. Aplikacja weszła do Office 365 Business i Enterprise, pozwalając m.in. w ciągu kilku minut pozyskać dane od klientów, mierzyć satysfakcję klientów, organizować wydarzenia czy tworzyć spersonalizowane ankiety. Na początku tego roku ukazało się też wydanie dla klientów rządowych. Aplikacja udostępniana jest w Office 365 bez dodatkowych opłat, ale wiemy już, że Microsoft pracuje nad specjalną wersją - Forms Pro.

Forms Pro - jak przyznaje Microsoft - będzie wszechstronnym rozwiązaniem do obsługi ankiet dla firm, które dzięki niemu będą mogły gromadzić i analizować feedback i na tej podstawie dokonywać usprawnień.

Firmy mogą zbierać informacje bez konieczności przechodzenia użytkowników na niezabezpieczone rozwiązania i bez potrzeby budowania i utrzymywania własnych narzędzi sondażowych.
– Microsoft

Wszystko to brzmi jak opis znanego nam już Microsoft Forms. Co więc wyróżniać ma wersję Pro? Na razie wiadomo, że o ile Forms umożliwia eksport danych do Excela, o tyle Forms Pro pozwoli wykorzystać dane i narzędzia, których już używamy, a które pochodzą z Dynamics 365, Common Data Services (CDS) i Power Platform. Daje to już pewien obraz tego, czego można się spodziewać po bogatszej i zapewne dodatkowo płatnej wersji Forms. Czekamy jednak na więcej szczegółów od Microsoftu.

Aktualizacja: istnieje już strona Microsoft Forms Pro (Preview), ale w zasadzie nie ma na niej niczego interesującego, a link do dokumentacji prowadzi donikąd.

Wszystkie produkty Microsoft w jednym miejscu - Sklep CentrumXP


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-is-readying-pro-version-of-forms-its-enterprise-survey-solution/

Polecamy również w kategorii Office 365