Menu kategorii
 • Wstawianie ankiet w Outlook i inne nowe integracje Microsoft Forms

  Wstawianie ankiet w Outlook i inne nowe integracje Microsoft Forms

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  18:18
  18.06.2020
  1152 wyświetlenia

  Microsoft Forms rośnie w siłę! W tym miesiącu zostały uruchomione jego nowe integracje ze znanymi i lubianymi aplikacjami Microsoft Office. Dzięki nim możemy zdobyć większy zasięg i zbierać opinie na więcej sposobów. W artykule przyjrzymy się bliżej integracji z klientem poczty Outlook, nowym szablonom ankiet do użycia w Teams i integracji Forms z Excelem, która stała się właśnie ogólnodostępna.

  Ankiety w Outlook

  Forms pozwala teraz w parę sekund stworzyć ankietę działającą w czasie rzeczywistym już w trakcie komponowania wiadomości w Outlook. Po wysłaniu ankiety odbiorcy głosują bezpośrednio w treści maila lub klikają dołączony link, by zagłosować w oknie przeglądarki. Wyniki możemy sprawdzać na bieżąco w karcie do głosowania. Funkcjonalność jest preinstalowana w programie Outlook, dlatego nie musimy instalować samodzielnie żadnych dodatków.

  Microsoft Forms

  Na stronie pomocy technicznej Microsoft wyjaśnia, jak wygląda tworzenie ankiety:

  1. W nowej wiadomości e-mail przejdź do karty Wstawianie , a następnie kliknij pozycję ankieta.
   Uwaga: Ankietę możesz również znaleźć na karcie opcje > użyj przycisków głosowania > ankiety.
  2. Zostanie otwarte okienko ankiety , które będzie gotowe do wpisania pierwszego pytania i dwóch opcji.
  3. Aby dodać dodatkowe opcje, kliknij pozycję + Dodaj opcję.
  4. Po zakończeniu dodawania opcji możesz zdecydować, czy chcesz, aby obiekty odpowiadające mogły wybierać tylko jedną odpowiedź, czy wiele odpowiedzi. Jeśli chcesz zezwolić na wiele odpowiedzi, przełącz przycisk wielu odpowiedzi po prawej, aby zmienić kolor na zielony.
  5. Kliknij pozycję Wstaw ankietę do wiadomości e-mail.

  Jako że funkcjonalność stała się integralną częścią Outlooka, jej dodatek wymagający samodzielnej instalacji stał się zbędny i zostanie wycofany w okresie od lipca do sierpnia.

  Nowe szablony ankiet dla Teams - badanie pulsu w firmie

  Aktualnie wiele firm nadal pracuje zdalnie i potrzebuje zbierać informacje od pracowników, planując ewentualny powrót do biura. Microsoft otrzymał feedback od użytkowników Teams, którzy szukają aplikacji do wysyłania ankiet typu "pulse", czyli cyklicznych, krótkich ankiet badających zaangażowanie pracowników, zadowolenie, ocenę atmosfery i inne kwestie.

  Microsoft Forms

  W oparciu o ten feedback Microsoft zaprojektował kilka nowych szablonów odpowiadających na typowe scenariusze. Są one już gotowe do użycia na kanałach Teams. Zawierają one ankiety badające:

  • Odczucia pracowników
  • Problemy i wyzwania pracowników
  • Stan zdrowia pracowników

  Szablony zawierają kontrolki pozwalające ustalić częstotliwość wysyłania kwestionariusza oraz ustalwić przypomnienia na kanale zespołu.

  Forms w Excelu już ogólnodostępny

  Wcześniej uruchomiona była wersja zapoznawcza Microsoft Forms w programie Excel. Teraz, prócz zdjęcia etykiety "Preview" z tej integracji, poprawiono wydajność i niezawodność aplikacji.

  Microsoft Forms

  Microsoft Forms jest ogólnodostępną usługą w Office 365 Business i Enterprise od kwietnia 2018 roku.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://techcommunity.microsoft.com/t5/microsoft-forms-blog/what-s-new-in-microsoft-forms-integrations-may-june-2020/ba-p/1472356

  Polecamy również w kategorii Office 365