Opera Mini już dostępna dla Windows Phone

Opera Mini już dostępna dla Windows Phone

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:14
09.09.2014
1 komentarz
2083 wyświetlenia

Jedną z największych bolączek użytkowników Windows Phone był brak specjalnych alternatyw dla przeglądarki IE. Dziś światło dzienne ujrzała wersja beta słynnej Opery Mini. Twórcy aplikacji liczą na zapełnienie niszy przeglądarek z najwyższej półki dla "Mobilnych Okienek".

Opera na początku wrześnie ogłosiła, że mobilna wersja jej przeglądarki trafi wkrótce na Windows Phone 8/8.1. Minęło zaledwie kilka dni, a oficjalna wersja beta już trafiła do Sklepu Windows Phone. Należy tu podkreślić, że beta jest jeszcze wczesną wersją aplikacji, nie jest więc całkowicie wolna od błędów i z pewnością wkrótce zaliczy serię poprawek. Choć na razie dostępna jest jedynie angielska wersja językowa, nieukrywaną zaletą przeglądarki jest wsparcie dla smartfonów z 512 MB pamięci RAM.

Opera Mini

Poniżej najważniejsze funkcje Opery Mini:

  • Speed Dial - pozwala przypiąć ulubione witryny do strony startowej (domowej) przeglądarki. Brak ograniczeń ilościowych.
  • Smart Page - inteligentna strona zapewni błyskawiczne uaktualnienia statusów z subskrybowanych portali społecznościowych na jednym ekranie.
  • Karty - umożliwiają otwarcie wielu stron jednocześnie i dowolne przemieszczanie się między nimi.
  • Zapisywanie stron - zapisuj witryny, by przeczytać lub przejrzeć je później. Przydatne zwłaszcza w trybie offline.

Przeglądarkę Opera Mini (wersja 0.9.0.0) na smartfony z Windows Phone 8 i 8.1 pobierzemy bezpłatnie ze Sklepu Windows Phone.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.wpcentral.com/opera-mini-beta-browser-windows-phone-now-available

Polecamy również w kategorii Sklep Windows Phone

Komentarze

  • Artur 21:12 18.11.2014

    W tej wersji opera nie zapisuje obrazkow ani w telefonie ani na karcie sd za to zapisuje w pobraniach i nie wiadomo w jaki sposob przeniesc je na karte. Sprawdzilem na moim smarfonie Nokia Lumia 720

Skomentuj

Autor