Sklep z aplikacjami w Windows 8.1 oficjalnie został zamknięty

Sklep z aplikacjami w Windows 8.1 oficjalnie został zamknięty

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 12/18/2019, 9:53 AM

Liczba odsłon: 6005

Windows 10 Mobile pożyje jeszcze parę tygodni, bo Microsoft przesunął koniec wsparcia tego systemu do 14 stycznia. Pierwotnie koniec ten miał nastąpić 10 grudnia. Oficjalne wsparcie dla poprzedniej wersji mobilnych okienek, czyli Windows Phone 8.1 zakończyło się już trzy lata temu (11 lipca 2017), ale mimo to nadal można było w mniej lub bardziej sensowny sposób korzystać z tego systemu. Mogliśmy pobierać aplikacje ze sklepu, choć jego biblioteka raczej nie należała do najbogatszych.

Było to możliwe do niedawna, bo sklep z aplikacjami na Windows 8.1 Mobile został oficjalnie zamknięty. Tyczy się również poprzednich wersji (Phone 8 oraz Phone 7). Co to oznacza? Cytując stronę wsparcia Microsoftu:

Po 16 grudnia 2019 r. sklep Microsoft Store w systemie Windows Phone 8.1 nie będzie już dostępny do pobierania nowych aplikacji ani ponownego instalowania poprzednio pobranych aplikacji. Po tej dacie użytkownicy, którzy zresetują ustawienia telefonu do stanu początkowego lub zainstalują system w telefonach na podstawie obrazu, nie będą mogli odzyskać pobranych wcześniej aplikacji.

Warto też pamiętać, że 31 grudnia 2019 roku przestaną też działać funkcje antykradzieżowe. Prawdopodobnie większość telefonów z Windows Phone 8.1 i tak zalega w szufladach, ale z pewnością znajdzie się też ktoś, kto dalszym ciągu używa takiego telefonu na co dzień. Choć Windows 10 Mobile również utraci wsparcie lada moment, to Sklep Microsoft na tym systemie nadal będzie działać i zgodnie z tym, co twierdzi Microsoft, działanie aplikacji jest niezależne od wsparcia systemu i ta kwestia leży w całości rękach deweloperów.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia