Ciekawostka na dziś. Microsoft zmienił nazwę Windows Phone 7 na prośbę BMW

Ciekawostka na dziś. Microsoft zmienił nazwę Windows Phone 7 na prośbę BMW

Autor: Wojciech Błachno

Opublikowano: 1/31/2020, 1:22 PM

Liczba odsłon: 2473

Cofnijmy się w czasie o 10 lat. Ostatnio sporo pisaliśmy w tym klimacie, bo jakby nie było, pożegnaliśmy właśnie kolejną dekadę. Tym razem mała ciekawostka związana z systemem Windows Phone 7, który należy już do zamierzchłej przeszłości. No właśnie, Windows Phone 7... czy na pewno tak brzmiała pełna nazwa tego systemu? Okazuje się, że nie do końca! Microsoft prezentując ten system po raz pierwszy, określał go mianem Windows Phone 7 Series. Dlaczego więc ta pełna nazwa umknęła większości użytkowników?

Po pierwsze była to spora wada na tle konkurencji, bo nazwa ta jest zdecydowanie za długa. iOS, Android i Windows Phone 7 Series - wygląda uroczo, prawda? Jednak Microsoft chyba nie widział problemu i ta długa nazwa prawdopodobnie zostałaby z nami na stałe, gdyby nie niemiecki gigant motoryzacyjny BMW. Najwidoczniej rościł on sobie prawa do połączenia liczby 7 oraz słowa Series. Faktycznie to połączenie po dziś dzień kojarzy się z jedną z linii luksusowych samochodów tego producenta. Jak widać, gigant jest bardzo przywiązany do słowa "Series", bo dziesięć lat później użył go ponownie, ale tym razem w kontekście konsoli Xbox nowej generacji.

Na ten ciekawy fakt wpadł Tom Warren z redakcji Verge i jednocześnie przypomniał, że podobna sytuacja miała miejsce w kontekście SkyDrive, czyli poprzednika usługi OneDrive. Wówczas roszczenia w sprawie nazwy wystosowała brytyjska telewizja Sky. Co ciekawe nazwa SkyDrive nadal funkcjonuje gdzieś w tle i można ją zauważyć, wyszukując OneDrive w Sklepie Google Play w przeglądarce. Na pasku zadań zauważymy ID produktu które wygląda następująco: "com.microsoft.skydrive". Taki mały ale ciekawy akcent.

Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży
Jak wykorzystać Copilot w codziennej pracy? Kurs w przedsprzedaży

Wydarzenia