Menu kategorii
 • Pożegnaliśmy Windows 10 Mobile za wcześnie. Microsoft przedłużył wsparcie

  Pożegnaliśmy Windows 10 Mobile za wcześnie. Microsoft przedłużył wsparcie

   Wojciech Błachno
  Wojciech Błachno
  10:17
  16.12.2019
  1096 wyświetleń

  W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy Windows 10 Mobile. Wydawać by się mogło, że ostatni raz. Nic bardziej mylnego! Microsoft przedłużył wsparcie dla mobilnych okienek.. Tak naprawdę to nic to zasadniczo nie zmienia - mobilna dziesiątka jest nadal martwa. Przedłużenie wsparcia może mieć wiele przyczyn. Od wielu miesięcy aktualizacje udostępniane użytkownikom telefonów z Windows 10 Mobile, ograniczały się do łatek bezpieczeństwa. Być może system wymaga jeszcze załatania jakieś istotnej luki.

  System Windows 10 Mobile, wersja 1709, utraci wsparcie 14 stycznia 2020 roku. Urządzenia z systemem Windows 10 Mobile i Windows 10 Mobile Enterprise nie będą już otrzymywać comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń i jakości, które zawierają ochronę przed najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa.

  Powyższy cytat pochodzi z oficjalnej strony wsparcia Microsoftu, gdzie widnieje informacja, że wsparcie przedłużone zostało do 14 stycznia, co zbiega się z oficjalnym końcem wsparcia dla Windows 7 i tutaj również można doszukiwać się korelacji. Prawda jest taka, że mało kto wciąż używa telefonów z tym systemem, a ostatnie telefony tego typu pojawiły się w 2016 roku. Całe to zamieszanie z Windows 10 ma wymiar bardziej symboliczny - jest to jedna z największych porażek technologicznego giganta, który do tamtej pory nie pozbierał się do końca na rynku mobilnym. Wielki powrót zapowiada się na 2020 rok, wraz z Surface Duo i Neo oraz dalszą integracją z platformą Android.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://www.neowin.net/news/but-wait-theres-more-windows-10-mobile-support-extended-by-an-additional-month

  Polecamy również w kategorii Windows 10 Mobile