Nowa konkurencja dla Slacka. Skype Teams to teraz... Microsoft Teams

Nowa konkurencja dla Slacka. Skype Teams to teraz... Microsoft Teams

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:11
25.10.2016
0 komentarzy
2049 wyświetleń

Jeśli chcemy wydajnie pracować w zespole, potrzebujemy środowiska odpowiednio dopasowanego, przemyślanego i zintegrowanego z innymi usługami. Dla niektórych zespołów taką platformą jest Slack - serwis, którego kupnem zainteresowany był w tym roku Microsoft, a jego opiewająca podobno na 8 miliardów dolarów oferta została wycofana lub odrzucona. Niedługo później okazało się, że firma przygotowuje własne rozwiązanie, stanowiące konkurencję dla Slacka - mowa o Skype Teams lub... jak wynika z ostatnich wycieków - Microsoft Teams.

Miesiąc temu pisaliśmy o wczesnej wersji Skype Teams testowanej wewnętrznie w Microsoft. Jako publiczna beta ma ona wystartować w listopadzie. Teraz - pod nową nazwą - wiemy już, że Microsoft Teams będzie oferować funkcje czatu, wsparcia dla obrazów i plików, wsparcie dla organizacji zespołów, kalendarzy itd. Wszystko to przygotowywane jest pod kątem klientów Office i użytkowników profesjonalnych. Aplikacja będzie ponadto zintegrowana z innymi usługami Microsoft, takimi jak OneNote, OneDrive dla Firm czy Skype dla Firm. Ponadto mówi się, że Microsoft Teams będzie częścią wybranych planów subskrypcji Office 365, zaczynając od Enterprise E3.

Rebranding niewydanej jeszcze usługi jest już faktem. Jak widzicie na zrzucie ekranu powyżej, strona https://teams.microsoft.com jest już aktywna i zawiera link do pobrania Microsoft Teams. Niestety, na tym koniec, przynajmniej na razie. Aplikacja ma bowiem wejść w fazę publicznej bety dopiero w listopadzie. Co ciekawe, jeśli wejdziemy na stronę z poziomu przeglądarki Safari na iOS, znajdziemy tam komunikat o "aktywnych pracach nad wsparciem dla tego urządzenia". Microsoft Teams będzie bez wątpienia aplikacją wieloplatformową ze wsparciem dla Windows, iOS i Androida.

Pojawienie się strony Microsoft Teams właśnie dziś jest naszym zdaniem nieprzypadkowe. Jutro startuje październikowa konferencja Microsoft, na której firma będzie mówić o nowościach w obszarach Windows 10, Office, a także sprzętu - prawdopodobnie spod szyldu Surface. Jednym z domniemanych tematów miał być właśnie Skype Teams, o którym można już bez przeszkód mówić po nowym imieniu - Microsoft Teams. Bądźcie z nami jutro! Na łamach CentrumXP będziemy na bieżąco relacjonować wszystkie ważne zapowiedzi! Konferencja zacznie się o godzinie 10 AM EDT - z relacją startujemy więc około godziny 16 czasu polskiego.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-will-compete-with-slack-with-microsoft-teams

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor