Microsoft wspomaga produktywność użytkowników Mac

Microsoft wspomaga produktywność użytkowników Mac

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:57
07.09.2017
0 komentarzy
1274 wyświetlenia

Microsoft wypuścił nową aplikację dla komputerów Mac. Jest to wysuwany panel, który pomoże użytkownikom Office 365 pracować wydajniej. My Workspace - bo tak nazywa się aplikacja projektu Microsoft Garage - zapewnia szybki i wygodny dostęp do aplikacji i funkcji pakietu Office 365. Jest to niejako całe centrum dowodzenia zorientowane na Office 365, z poziomu którego można szybko rozpocząć pracę z aplikacjami lub podejrzeć w czasie rzeczywistym zbliżające się wydarzenia.

Użytkownicy My Workspace zyskują wgląd w swoje nadchodzące wydarzenia w kalendarzu, mogą otwierać ostatnio używane i udostępnione im pliki czy uruchamiać aplikacje Office 365 z jednego launchera. Aplikacja oferuje też łatwy dostęp do ustawień konta Office 365. Warto przytoczyć historię tego projektu. Zespół stażystów z Vancouver Garage podjął wyzwanie poprawy jakości dnia pracy przy użyciu pakietu Office 365. Zespół poczynił więc najważniejszy krok przygotowawczy, rozmawiając z użytkownikami docelowymi. Po rozmowach z zapracowanymi osobami zespół opracował zestawienie najważniejszych funkcji, które pomagają utrzymać porządek przez cały dzień. Badani niemal jednogłośnie wskazywali, że brakuje im ujednoliconego podglądu dnia i dość często tracą ślad udostępnionych im plików. Tak narodził się My Workspace.

Idea panelu organizującego pracę z Office nie jest nowością. Być może niektórzy z naszych czytelników pamiętają archaiczny panel ze skrótami (Microsoft Office Shortcut Bar), który można było przypiąć na pulpicie w czasach Windows 95/98. My Workspace to jednak rozwiązanie skrojone całkowicie na miarę współczesności i - co ważne - w odpowiedzi na rzeczywiste potrzeby użytkowników. Warto dodać, że My Workspace jest pierwszym projektem Microsoft Garage dla systemu Mac oraz jedynym tego typu rozwiązaniem dla użytkowników Office 365 na tym systemie. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze strony myworkspace.ms.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-releases-new-mac-menu-bar-app-to-help-users-become-more-productive/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor