Microsoft Flow i PowerApps już ogólnodostępne

Microsoft Flow i PowerApps już ogólnodostępne

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:55
31.10.2016
0 komentarzy
2280 wyświetleń

Microsoft ogłosił dziś ogólną dostępność usług PowerApps i Flow, która rozpocznie się z dniem jutrzejszym. Począwszy od 1 listopada, z aplikacji będących częścią pakietów Dynamics 365 oraz Office 365 Enterprise/Business Premium/Essentials będzie można korzystać w 42 językach. W połączeniu z Power BI usługi te tworzą "mocarną trójkę" ("power trio"), pozwalając przeciętnemu użytkownikowi robić rzeczy, które wcześniej wymagały wiedzy programistycznej.

PowerApps, Flow i Power BI to usługi, z których można korzystać oddzielnie, ale też połączyć je w swoisty układ. Microsoft fuzję tą opisuje hasłem "Pięć sekund, by się zalogować, pięć minut do wow!". Znaczy to, że osiągnięcie rezultatów jest proste i nie wymaga wiedzy deweloperskiej. W owej "mocarnej trójce" każda z usług pełni odrębne funkcje:

  • Microsoft PowerApps – szybkie tworzenie przeglądarkowych i mobilnych aplikacji biznesowych bez znajomości języków programowania;
  • Microsoft Flow – automatyzacja procesów biznesowych poprzez proste w układaniu łańcuchy zdarzeń;
  • Microsoft Power BI – analityka i wizualizacja big data - danych, które mają kluczowe znaczenie dla działania firmy.

Zaprezentowany przeszło 11 miesięcy temu PowerApps zawiera teraz dodatkową funkcję Common Data Service, który przechowuje kluczowe dane firmowe w bezpiecznej bazie danych, hostowanej w Microsoft Azure. Dane są kategoryzowane i standaryzowane (np. szansa, pracownik, przedmiot, produkt, zadanie, kontakt, kalendarz etc.), dzięki czemu łatwiej zamienić je w zmienne w aplikacjach i "przepływach" Flow. Wszystkie trzy usługi są na ów standard danych przygotowane. Microsoft dodaje, że "PowerApps i Flow pracują wspólnie z Office 365 i Dynamics 365, a także z rosnącą liczbą wbudowanych połączeń z setkami innych popularnych aplikacji biznesowych i systemów bazodanowych". Dane można też pozyskiwać w modelu on-premise.

W publiczną fazę preview PowerApps i Flow weszły w kwietniu tego roku. Od tego czasu ponad 160 tys. użytkowników z 71 tys. firm w 145 krajach tworzyło przeglądarkowe i mobilne aplikacje, oraz automatyzowało swoje przepływy pracy.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blogs.microsoft.com/blog/2016/10/31/microsoft-powerapps-flow-generally-available-starting-tomorrow

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor