Microsoft Edge na iOS w końcu uruchomimy na iPadzie

Microsoft Edge na iOS w końcu uruchomimy na iPadzie

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
20:49
26.03.2018
0 komentarzy
878 wyświetleń

Od początku pełnej dostępności Edge na iOS miną za kilka dni cztery miesiące. Przez ten czas przeglądarka stawała się coraz lepiej wyposażona (np. ostatnio w obsługę gestów 3D), niemniej jednak wciąż brakowało fundamentalnej opcji, a mianowicie wsparcia dla iPadów. To właśnie nadeszło. Od dziś Microsoft Edge pobierzemy również na tablety Apple'a - już oficjalnie. Szkoda tylko, że nadal brak polskiej wersji językowej.

Microsoft Edge iPad

O braku kompatybilności mobilnej przeglądarki z tabletami Apple'a wiadomo było od samego początku. Oczywiście przez cały ten czas trwały prace nad wsparciem dla nieco większego kuzyna iPhone'a, a przejście z nim do ewentualnej bety Microsoft zwiastował pod koniec stycznia. Wtedy to Sean Lyndersay, program manager przeglądarki Edge, pisał, że "wersja na iPada jest w fazie wewnętrznych testów i wygląda świetnie. Jej wypieczenie jeszcze trochę zajmie, dlatego zamierzamy ją wypuścić dla użytkowników TestFlight na początku przyszłego miesiąca i zdobyć od nich nieco feedbacku, zanim uczynimy ją szeroko dostępną". Cóż, najwyraźniej feedback okazał się zadowalający, ponieważ na stronie przeglądarki w App Store widnieje już dedykowana zakładka iPad.

Microsoft Edge iPad

Wsparcie dla tabletów to nie jedyne, co do Edge wprowadza aktualizacja 41.13 na iOS. Microsoft odnotowuje też poprawione doświadczenie użytkownika podczas logowania/wylogowania i poprawki wydajności. Microsoft Edge w App Store znajduje się na 6 miejscu w kategorii Utilities, a jego średnia ocena na podstawie 2,2 tys. głosów wynosi 4.1/5. Aplikacja wymaga iOS w wersji 9.0 lub nowszej. Choć wsparcie obejmuje już najważniejsze urządzenia Apple'a (iPhone, iPad, iPod touch), to wciąż kiepsko jest ze wsparciem językowym. Innymi słowy przeglądarka nadal nie jest dostępna po polsku, a jedynie po angielsku, francusku, niemiecku, włosku, japońsku, portugalsku, chińsku i hiszpańsku.

Microsoft Edge na iOS korzysta z natywnego silnika przeglądarki tej platformy, ale oferuje też pakiet swoich autorskich rozwiązań, takich jak dostęp do zakładek Edge, synchronizacji haseł czy funkcji Kontynuuj na komputerze. Aplikację - teraz również na iPada - pobrać można bezpłatnie z Apple App Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-edge-web-browser-comes-to-apple-ipad/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor