Tworzenie slajdów w orientacji pionowej w PowerPoint na iOS

Tworzenie slajdów w orientacji pionowej w PowerPoint na iOS

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/22/2022, 5:00 PM

Liczba odsłon: 1203

Microsoft poinformował o dostępności nowej funkcji dla Office Insiderów, którzy mogą teraz tworzyć pionowe slajdy w aplikacji PowerPoint na iOS. Funkcjonalność działa zarówno na iPhonie, jak i na iPadzie. Z tego krótkiego poradnika dowiesz się, jak ustawić tryb portretowy slajdów i jaka wersja Office'a będzie potrzebna.

Pionowo czy poziomo? Wiele osób tworzących treści staje często przed tym dylematem. Dawniej zawartość cyfrowa tworzona była głównie z myślą o monitorach lub prezentacjach z rzutnika, czyli preferowany był układ poziomy (horyzontalny/krajobrazowy). Obecnie jednak większość treści konsumuje się (i coraz częściej również tworzy) na telefonach. I aby sprostać oczekiwaniom użytkowników mobile-first, do tego podejścia dostosowują się również aplikacje.

W odpowiedzi na taki właśnie feedback Microsoft postanowił umożliwić przełączanie się między układem poziomym a pionowym (portretowym) przy tworzeniu i edytowaniu slajdów prezentacji w aplikacji mobilnej PowerPoint wchodzącej w skład pakietu Microsoft 365.

Tworzenie slajdów w trybie portretowym w PowerPoint na iOS

Jak to działa? W przypadku iPada otwieramy istniejącą prezentację lub tworzymy nową. Na karcie Projektowanie stukamy Orientacja i wybieramy Pionowa. Z kolei na iPhonie opcję tę znajdziemy, stukając Narzędzia główne (pasek na dole ekranu w trybie edytowania), a następnie Orientacja. Aby powrócić do domyślnego układu, stukamy opcję Pozioma.

Tworzenie slajdów w trybie portretowym w PowerPoint na iOS

Funkcjonalność jest już dostępna dla Office Insiderów korzystających z wersji 2.68 (Build 22112003) lub nowszej.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia