OneDrive utraci wsparcie na iOS 14

OneDrive utraci wsparcie na iOS 14

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 11/24/2022, 7:00 PM

Liczba odsłon: 1133

OneDrive to jedna z najpopularniejszych aplikacji Microsoftu na iOS. Jej najnowsza wersja ukazała się z komunikatem, który może zaskoczyć część użytkowników iPhone'a i iPada. Okazuje się, że niebawem apka przestanie być wspierana na iOS 14.

Ostrzeżenie dotyczące zbliżającego się końca wsparcia pojawiło się przy okazji aktualizacji OneDrive do wersji 13.42.4. Możemy się z niego dowiedzieć, że jeśli urządzenie nie korzysta z iOS 15 lub nowszego, to OneDrive przestanie otrzymywać dalsze aktualizacje.

Chcielibyśmy poinformować naszych użytkowników, że planujemy wkrótce porzucić wsparcie dla iOS i iPadOS 14. OneDrive będzie nadal obsługiwał bieżące wersje iOS/iPadOS (16) oraz tę bezpośrednio przed nią, iOS/iPadOS 15.
— Microsoft

Oświadczenie nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że wielu innych wydawców oprogramowania również wspiera tylko dwie ostatnie wersje iOS. Jeśli chodzi o iOS 16, to został on wydany we wrześniu jako jedna z największych aktualizacji w historii systemu. Apple wprowadziło m.in. nowe ustawienia personalizacji ekranu blokady, wliczając w to obsługę widżetów.

Warto przy tym wiedzieć, że nie wszystkie urządzenia mogą liczyć na update do iOS 16. Nowy system operacyjny działa tylko na iPhone 8 i nowszych modelach. Na szczęście jeszcze przez jakiś czas OneDrive pozostanie wspierany na iOS 15.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia