SwiftKey na iOS powraca zza grobu

SwiftKey na iOS powraca zza grobu

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:01
21.11.2022
664 wyświetlenia

Niecałe dwa miesiące temu Microsoft zapowiedział, że 5 października wsparcie dla SwiftKey na iOS dobiegnie końca i zostanie on wycofany z Apple App Store. Zainstalowana przed tym czasem aplikacja działała jednak dalej. Teraz pod wpływem feedbacku użytkowników Microsoft zdecydował się przywrócić aplikację do życia.

Wcześniej nie zostało podane, dlaczego SwiftKey traci wsparcie. Microsoft bez specjalnych tłumaczeń wyciągnął wtyczkę, zapewniając jedynie, że nadal będzie wspierał SwiftKey na Androidzie, a także leżącą u jego podstaw technologię, która napędza klawiaturę dotykową w Windows. Nie minęły jednak 2 miesiące, a gigant z Redmond przywraca wsparcie słynnej aplikacji klawiatury. Tym razem powód jest znany — chodzi o dużą popularność i zapotrzebowanie.

Pedram Rezaei, CTO w Microsoft Maps & Local Services Division, wyjawił na Twitterze, że firma przywraca SwiftKey na iOS, a także, że "mocno inwestuje w klawiaturę" i użytkownicy powinni wyczekiwać nadchodzących funkcji. Co to dokładnie będzie — jeszcze nie wiadomo, choć zmiany mogą być ekscytujące.

SwiftKey stał się częścią Microsoftu w 2016 roku i od tamtej pory gigant aktywnie rozwija aplikację, niemniej jednak wersja na iOS nie była aktualizowana od przeszło roku. Teraz, gdy projekt wrócił do App Store, użytkownicy iPhone'ów i iPadów mogą spodziewać się powrotu aktualizacji.

Microsoft SwiftKey Keyboard na iOS znów można pobrać z Apple App Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://apps.apple.com/app/swiftkey-keyboard/id911813648

Polecamy również w kategorii Apple