Microsoft Authenticator nie jest już dostępny na Apple Watch

Microsoft Authenticator nie jest już dostępny na Apple Watch

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 2/7/2023, 3:00 PM

Liczba odsłon: 1310

Pod koniec 2022 roku Microsoft zapowiedział, że wraz z zaplanowaną na styczeń aktualizacją Authenticatora na iOS nie będzie już aplikacji towarzyszącej na watchOS. Według firmy zabezpieczenia systemu operacyjnego były "niekompatybilne z funkcjami bezpieczeństwa Authenticatora". Tym samym wczoraj aplikacja przestała być dostępna na zegarki Apple'a.

W najbliższej wersji Authenticator w styczniu 2023 r. dla systemu iOS nie będzie aplikacji towarzyszącej dla systemu watchOS ze względu na niezgodność z funkcjami zabezpieczeń Authenticator. Oznacza to, że nie będzie można zainstalować ani używać Authenticatora na zegarku Apple Watch — zapowiadał wcześniej Microsoft. Wraz ze wczorajszą aktualizacją Microsoft wycofał aplikację Authenticator z Apple Watch Store, jak również z urządzeń Apple Watch.

Microsoft Authenticator na Apple Watch

Czasem bywa tak, że aplikacja wycofana ze sklepu danej platformy ciągle działa na urządzeniach, jeśli była wcześniej zainstalowana — jednak nie tym razem. Według oficjalnego komunikatu wczorajsza aktualizacja (wersja 6.7.3) usuwa aplikację z Apple Watch. Nadal jednak można korzystać z Microsoft Authenticator na innych urządzeniach. Microsoft proponuje użytkownikom mirroring alertów Authenticatora z iOS na Apple Watch, co jest pewnym rozwiązaniem.

Microsoft Authenticator na iPhone'a i iPada można pobrać bezpłatnie z Apple App Store.

Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!
Kup 10 licencji Copilot dla Microsoft 365 i otrzymaj 50% zniżki!

Wydarzenia