Lista konwersacji w poczcie Outlook

Lista konwersacji w poczcie Outlook

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
00:00
25.02.2018
0 komentarzy
2725 wyświetleń

Outlook pozwala nam przeglądać skrzynki i wyszukiwać wiadomości na wiele różnych sposobów. Dziś prezentujemy taki, który może okazać się wygodny w prowadzonych mailowo konwersacjach - wymianie maili jako odpowiedzi na konkretny wątek. Bywa, że wątek taki może liczyć kilkadziesiąt wiadomości od różnych nadawców. Jak się w tym połapać? Dobrym rozwiązaniem będzie użycie listy konwersacji.

Widok skrzynki odbiorczej, nadawczej lub innego folderu możemy ustawić w Outlooku jako widok konwersacji. By upewnić się, że taka opcja jest włączona, nad listą wiadomości klikamy kolejno Filtr > Pokaż jako > Konwersacje. Drugą opcją w tym menu są Wiadomości, jednak w jej przypadku każdy mail na liście widnieje jako osobny, co może być nieco dezorientujące. Widok konwersacji, zanim cokolwiek rozwiniemy, zawiera ostatnie wiadomości z każdego wątku. Po kliknięciu którejś z nich w segmencie po prawej stronie zobaczymy cały ten wątek jako postępujące po sobie wiadomości. Tutaj także możemy uprościć sobie życie. Nie musimy bowiem przewijać całego wątku, by dotrzeć do konkretnego maila.

  1. W widoku skrzynki odbiorczej (lub innego folderu), jeśli dany wątek zawiera więcej niż jedną wiadomość, to przy tej ostatniej pojawia się niewielka, skierowana w prawo strzałka. Klikamy ją:
  2. Office 365 - Lista konwersacji w Outlook

  3. Rozwinie się wówczas lista konwersacji, zawierająca tylko nazwy nadawców wiadomości i (w przypadku wiadomości odebranych) datę ich wysłania. Klikamy teraz jedną z nich.
  4. Office 365 - Lista konwersacji w Outlook

  5. Widzimy, że w podglądzie treści maila po prawej stronie Outlook zjechał od razu do klikniętej wiadomości. Nie było konieczne samodzielne przewijanie podglądu. Jest to wygodna opcja zwłaszcza przy długich konwersacjach.
  6. Office 365 - Lista konwersacji w Outlook


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Outlook

Komentarze

Skomentuj

Autor