General Electric stawia na Office 365

General Electric stawia na Office 365

 Krzysztof Kapustka
Krzysztof Kapustka
21:42
21.07.2015
0 komentarzy
1305 wyświetleń

Na mocy umowy z firmą Microsoft, amerykański konglomerat General Electric (GE) pozyska dla swoich pracowników pakiet biurowy Microsoft Office 365. Z uwagi na liczbę pracowników tej firmy, GE staje się tym samym jednym z największych i najważniejszych klientów biznesowych korporacji.

General Electric to założony w 1892 roku amerykański konglomerat działający w branżach produkcji maszyn, energii, ropy naftowej oraz na wielu innych polach. Jest to obecnie siódma pod względem rozmiaru spółka publiczna na świecie, w której zatrudnienie znajduje nieco ponad 300 000 pracowników.

W ramach ogłoszonego wczoraj porozumienia Microsoft wyposaży wszystkich pracowników firmy GE w aplikacje pakietu Office 365 oraz dodatkowe narzędzia biznesowe. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie Microsoftu, jednym z głównych powodów, dla których spółka zdecydowała się na zakup produktu korporacji jest niezwykle krótki czas wymagany do jego wdrożenia na tak wielką skalę. Ponadto dzięki wykorzystaniu licznych otwartych interfejsów API, rozwiązanie Microsoftu bardzo dobrze integruje się z obecnymi narzędziami GE. Tym samym firma będzie mogła w prosty sposób rozszerzyć funkcjonalność pakietu Office i dostosować go do własnych potrzeb.


Wykres giełdowy spółki Microsoft (ostatnie pięć lat)

Po tym jak Satya Nadella odsunął na bok dotychczasową koncepcję rozwoju firmy na rzecz biznesowych usług mobilnych i usług w chmurze (mobile first, cloud first), jest to niewątpliwie ogromny sukces korporacji, również pod względem finansowym. Gdyby firmie udało się powtórzyć ten sukces w zakresie sprzedaży swoich najnowszych produktów, takich jak Windows 10, Visual Studio 2015 czy Office 2016, Microsoft z pewnością jeszcze bardziej zyskałby w oczach inwestorów. Mimo ewidentnych porażek firmy w wybranych obszarach, ci najwyraźniej zaczynają doceniać nowo obrany kierunek rozwoju, bowiem patrząc na powyższy wykres giełdowy korporacji aktualna wartość akcji Microsoftu od ponad roku stale rośnie i utrzymuje się na bardzo wysokim, najwyższym od ponad dekady poziomie.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor