F12 poza przeglądarką. Microsoft wypuścił samodzielną wersję Edge DevTools

F12 poza przeglądarką. Microsoft wypuścił samodzielną wersję Edge DevTools

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
01:17
23.02.2018
0 komentarzy
990 wyświetleń

Microsoft Edge Developer Tools, czyli wbudowane w Edge Narzędzia programistyczne F12, uniezależniły się od przeglądarki i doczekały oficjalnego wydania jako samodzielna aplikacja do pobrania ze sklepu Microsoft Store, choć na razie tylko w wersji poglądowej. Do czego może posłużyć taki zestaw narzędzi i czym różni się od przeglądarkowego odpowiednika?

Microsoft Edge Developer Tools

Samodzielna wersja zestawu narzędzi Microsoft Edge DevTools może być używana do diagnozowania problemów z JavaScript w aplikacjach działających w silniku Microsoft Edge. Deweloperzy stron internetowych mogą z kolei używać DevTools, by łatwo diagnozować problemy z układem, ustawiać breakpointy JavaScript i dokonywać optymalizacji pod kątem scenariuszów pamięci i wydajności. Tyle dowiadujemy się o aplikacji z jej opisu w Microsoft Store.

Microsoft Edge DevTools wyglądają w zasadzie tak samo, jak Narzędzia programistyczne F12 w Edge, tyle, że działają poza przeglądarką. Aplikacja posiada te same zakładki (Elemeny, Konsola, Debuger, Sieć, Wydajność, Pamięć i Emulacja), funkcje, a nawet ten sam wygląd. Więcej o aplikacji nie pisze ani Microsoft, ani też zewnętrzne portale. Aplikację wprowadzono do Sklepu w zasadzie bez żadnego rozgłosu, co dla firmy z Redmond wcale nie jest tak nietypowe, zwłaszcza przy wczesnych wersjach poglądowych.

Zainteresowani użytkownicy mogą pobrać Microsoft Edge DevTools Preview ze sklepu Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsoft-release-stand-alone-edge-dev-tools-frustrated-uwp-developers/

Polecamy również w kategorii Edge

Komentarze

Skomentuj

Autor