Darmowy Teams już za chwilę

Darmowy Teams już za chwilę

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
15:01
14.06.2018
0 komentarzy
967 wyświetleń

Microsoft Teams to bezpośrednia konkurencja dla Slacka, który jest obecnie najbardziej popularną aplikacją tego typu. Jednak do tej pory była to dosyć słaba konkurencja, głównie z powodu tego, że Teams nie jest darmowy. W przeciwieństwie do Slacka, który jest bezpłatny i umożliwia wykupienie opcji Premium. Podobnie będzie to wyglądać już wkrótce w Teams.

Teams darmowy

Microsoft zamierza udostępniać darmową wersję Teams osobom, które nie mają konta Office 365. Powód, dla którego Microsoft miałby podjąć taką decyzję, jest dość prosty — darmowa wersja Teams pozwoli nowym użytkownikom zasmakować jego funkcjonalności, ale żeby korzystać z pełnej funkcjonalności, trzeba będzie zakupić płatną wersję, czyli subskrypcję Office 365. Teams w wersji darmowej będzie działać na podstawie modelu freemium i będzie umożliwiał aktywowanie pełnej wersji wewnątrz aplikacji. Na chwilę obecną nie wiadomo, jakie dokładnie ograniczenia będzie posiadać darmowa wersja, lecz na pewno będzie ona w pewien sposób limitowana.

WalkingCat dotarł do dokumentów licencyjnych użytkownika końcowego aplikacji Teams, które wskazują, że Microsoft zamierza już niedługo ogłosić wprowadzenie darmowej wersji aplikacji. Ale to nie wszystko. Najnowsze informacje wskazują też, że darmowy Teams będzie przeznaczony dla małych i dużych firm i grup współpracowników. Czy to oznacza, że Teams nie trafi w ręce zwykłych konsumentów? Czas pokaże, czy tak będzie w rzeczywistości. Teams musi rozwinąć się w taki sposób, by zaspokoić najważniejsze potrzeby rynku. Alternatyw jest kilka, a już wkrótce Microsoft ma zamiar zastąpić całkowicie Skype dla firm. Teams musi być odpowiednio dopracowany i konkurencyjny, by nie nastąpił nagły odpływ użytkowników po zamknięciu Skype dla firm.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mobile.twitter.com/h0x0d/status/1007092991536689152

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor