Zbliża się koniec Office Mix. Zawartość przeniesiemy do Stream albo PowerPointa

Zbliża się koniec Office Mix. Zawartość przeniesiemy do Stream albo PowerPointa

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
17:57
21.10.2017
0 komentarzy
1387 wyświetleń

Office Mix to powstały w 2014 r. serwis, która zamienia prezentacje PowerPoint w interaktywne lekcje online, którymi można podzielić się ze wszystkimi. Innymi słowy był to jeden z nowych sposobów na udostępnianie prezentacji i interakcję z odbiorcami. Pomimo kilku aktualizacji Mix nigdy nie doczekał się pełnego wydania i po ponad 3 latach egzystencji w fazie Preview został spisany na straty. Proces wygaszania będzie wprowadzany falami - pierwsza z nich już nastąpiła.

"Nieco ponad trzy lata temu uruchomiliśmy Office Mix Preveiw, by pomóc każdemu - od nauczycieli po biznesmenów - w tworzeniu i dzieleniu się interaktywnymi nagraniami ich prezentacji online. Dziękujemy za pozytywny feedback od użytkowników przesłany w trakcie fazy Preview. Jesteśmy podekscytowani informując, że wnieśliśmy najlepsze cechy Office Mix bezpośrednio do PowerPoint, Microsoft Stream i Microsoft Forms dla subskrybentów Office 365 na PC z Windows 10" - pisze Microsoft. Z jednej strony można więc mówić o uśmierceniu Office Mix, a z drugiej - jego wchłonięciu przez PowerPoint, który odtąd nie będzie wymagał pobierania dodatku. Do przejętej funkcjonalności dotrzemy, wchodząc do zakładki nagrywania w PowerPoint, jednak wcześniej trzeba będzie skonfigurować jego wstążkę.

Office Mix

Harmonogram wygaszenia wsparcia dla Office Mix odbędzie się w trzech falach:

  • 20 października 2017 r.: użytkownicy Office Mix mogą nadal otwierać, edytować, publikować, pobierać i usuwać istniejącą zawartość. Posiadacze kwalifikujących się kont Office 365 mogą też przenieść swoje miksy i wideo do Microsoft Stream. Pozostali mogą zapisać miksy w formie prezentacji PowerPoint (.pptx), a dane analityczne w arkuszach Excel (.xlsx).
  • 1 stycznia 2018 r.: nie będzie już możliwości rejestrowania się jako nowy użytkownik i pobierania dodatku Office Mix z jego strony. Posiadacze zainstalowanego dodatku nadal będą mogli za jego pomocą wgrywać, edytować, otwierać i pobierać istniejącą zawartość.
  • 1 maja 2018 r.: Strona i cała zawartość Office Mix zostaną oficjalnie wygaszone. Od tego dnia nie będzie można otworzyć strony, a linki do udostępnionej zawartości przestaną być aktywne.

Aby przenieść zawartość do Microsoft Stream, należy zalogować się na stronie https://mix.office.com i kliknąć przycisk Migrate, a następnie po zapoznaniu się z warunkami - Migrate Now. Użytkownicy nieposiadający kont Office 365 mogą z kolei wejść na tej samej stronie do sekcji My Mixes i kliknąć przycisk Presentation, by pobrać mix w formacie PowerPointa, lub przycisk Video, by pobrać plik mp4. Dane analityczne w formie arkusza Excela pobierzemy, klikając przycisk Analytics.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/microsoft-is-killing-off-office-mix-bringing-capabilities-to-powerpoint

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor