Xbox One zyskał wsparcie dla klawiatury i myszy

Xbox One zyskał wsparcie dla klawiatury i myszy

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
03:54
27.08.2017
0 komentarzy
1450 wyświetleń

Minęło już kilka lat od chwili potwierdzenia, że Xbox One będzie można obsługiwać za pomocą myszy i klawiatury. Nie chodzi jednak o zminiaturyzowane dodatki do kontrolera, lecz pełnoprawną klawiaturę... i mysz. Wygląda na to, że owo wsparcie na konsolę już zawitało za sprawą programu Xbox Insider, którego uczestnicy zaobserwowali nowe funkcjonalności w Minecraft Beta. Czy to kolejny kamień milowy na drodze zatarcia granic między konsolą a PC?

Według Jez Corden z wiarygodnego portalu Windows Central wsparcie dla myszy stało się dostępne dla uczestników programu Xbox Insider, którzy mogą je przetestować, grając w Minecraft Beta. Chociaż autor nie wspomniał o klawiaturze, inny użytkownik potwierdził, że także ona zyskała wsparcie i funkcjonalność. Dowód opublikowano na Twitterze - to krótki film przedstawiający Minecraft Beta z widocznym wskaźnikiem myszy. "To jest Xbox One. Z podłączoną myszką Razer. Pierwsze oznaki wsparcia dla myszy pojawiają się w kręgach Xbox Insider" - ogłosił autor. Wtóruje mu niejaki Giuseppe Genga, który potwierdza, że działa "nie tylko mysz - klawiatura też i sprawuje się świetnie w grze".

Niestety, dokładność myszy ma pozostawiać jeszcze wiele do życzenia, dlatego na razie możemy zapomnieć o wycinaniu konkurencji w FPS-ach. Z drugiej strony warto przypomnieć słowa Microsoftu, który podkreślał, że nie zaimplementuje funkcji klawiatury i myszy, jeśli nie będzie to miało sensu. Co z równymi szansami w grach? Czy okaże się, że w gatunkach wymagających wysokiej precyzji użytkownicy klawiatury i myszy zaczną dominować nad posiadaczami kontrolera (lub odwrotnie)? Prawdopodobnie tak się nie stanie, bowiem rozgrywki wieloosobowe będą mogły zostać podzielone na dwa obozy, a gracze z klawiaturą i myszą otrzymają specjalne oznaczenie. To jednak nie jest całkowicie pewne.

Jak rozwinie się nowo wprowadzone wsparcie i czy zyska na precyzji? Microsoft zapowiedział w tym roku, że Xbox Live Creators Program pozwoli deweloperom dodać wsparcie dla pełnej klawiatury na Xbox One. Wsparcie będzie później rozszerzone także na mysz. Mówiąc szerzej, program ów pozwoli podciągnąć do Xbox One praktycznie wszystkie funkcjonalności dla gier z Windows.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.neowin.net/news/xbox-insiders-can-now-try-out-mouse-and-keyboard-support-on-xbox-one

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor