Wiosenna aktualizacja Microsoft Flow, Power BI i PowerApps

Wiosenna aktualizacja Microsoft Flow, Power BI i PowerApps

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
21:00
21.03.2018
0 komentarzy
1104 wyświetlenia

Microsoft zapowiedział dzisiaj szereg wiosennych aktualizacji dla swoich produktów zorientowanych na biznes, sprzedaż (CRM, ERP) i automatyzację zadań. Sporo nowości wpadnie do Dynamics 365 oraz pakietu aplikacji Flow, PowerApps/Common Data Service i Power BI, tworzących platformę Business Application. Konkretnymi nowościami zajmujemy się poniżej.

Flow, PowerApps/Common Data Service i Power BI, Business Application Platform

Microsoft Flow

Wiosenna aktualizacja Flow zorientowana jest na przetwarzanie danych w biznesie i integrację z istniejącymi typami danych i aplikacjami dla przedsiębiorstw. Przede wszystkim tej wiosny będziemy mogli modelować oparte na działaniach ludzi procesy biznesowe, które stanowią dodatek do już istniejących zautomatyzowanych przepływów, które możliwe były do tej pory. Nowy typ przepływów Microsoft nazywa procesami biznesowymi ("Business process"). Bazują one na Common Data Service i pozwalają zdefiniować zestawy etapów i kroków, za którymi podążać mogą ludzie. W przeciwieństwie do zautomatyzowanych przepływów nowy typ pozwala w razie potrzeby cofać się i iść do przodu. Dodatkowo kreator przepływów może zdefiniować dowolną liczbę sygnałów wejścia wymaganych dla każdego z etapów. Sygnały wejściowe przechowywane będą w CDS, zatem na ich podstawie można będzie budować dodatkowe procesy i aplikacje.

Flow odda też do dyspozycji twórców przepływów kilka nowych funkcji:

  • Gdy konstruujemy przepływy, będziemy otrzymywać porady z najlepszymi praktyki, które możemy zastosować.
  • Gdy jesteśmy gotowi, będziemy mogli przetestować przepływ z udziałem przykładowych danych, by upewnić się, że działa, jak należy.
  • Gdy przepływ zawodzi, otrzymamy wiadomość ze szczegółami i krokami naprawczymi, które możemy podjąć, dzięki czemu będziemy mogli szybciej skorygować błędy w algorytmie.
  • Ostatecznie, jeśli nie będziemy w stanie naprawić błędów samodzielnie, otrzymamy wsparcie w postaci zawartości społecznościowej i możliwości skontaktowania się z działem wsparcia.

Dowiadujemy się również o integracji Flow z innymi aplikacjami i tym, co się na tym polu zmieni:

  • Excel - dawniej, gdy chcieliśmy zautomatyzować rozwiązanie wewnątrz Excela, musieliśmy nauczyć się Visual Basic i makr. Nie jest to już potrzebne! Niebawem automatyzację opartą na wyzwalaczach Flow stworzymy wewnątrz Excela. Automatyzacja może być używana do przetwarzania, kopiowania, importowania danych i nie tylko.
  • SharePoint - Microsoft pisze o przepływie o nazwie Request Sign-off i wprowadzeniu wsparcia dla potwierdzeń Site Content. Przepływy te działać będą bez wstępnej konfiguracji, choć można je dostosowywać. Ponadto przepływy działające z listami i bibliotekami SharePoint można będzie udostępniać bezpośrednio na te listy, dzięki czemu będą dostępne dla każdego, kto ma do owych list i bibliotek dostęp.
  • Microsoft Teams - Flow zostanie wyposażony w nową zakładkę zespołów, która pozwoli na przypinanie i uruchamianie przepływów dla naszego zespołu. Przepływy te będzie można również edytować z poziomu Microsoft Teams. Kolejną nowością jest możliwość wpisania nazwy przepływu do Flow bota, by automatycznie uruchomić pożądany przepływ.

Microsoft wspomina ponadto o nowych możliwościach związanych z zarządzaniem cyklem życia na przestrzeni rozwiązań obejmujących Flow, PowerApps i Common Data Service, integracji Flow z PowerApps i CDS i gwarantowanej zgodności całej platformy z SLA, geodostępnością i compliance . Microsoft Flow wspiera ponadto GDPR, obowiązujące od tej wiosny w krajach UE.

PowerApps

Microsoft aktualizuje Common Data Service for Apps, który udostępniany jest z PowerApps. Na liście nowości pojawiają się nowe możliwości modelowania złożonych rozwiązań biznesowych. Aktualizacje pozwolą też dostosowywać istniejące aplikacje w Dynamics 365 i Office 365, a także szybko budować nowe.

Power BI

Microsoft zapowiedział dziś nowy Common Data Service for Analytics. Funkcjonalność ma zredukować złożoność analityk biznesowych z aplikacji biznesowych i innych źródeł, ale też pozwolić firmom integrować dane z różnych źródeł i zapewniać odpowiednio uprawnionym użytkownikom dostęp do wszystkich danych analitycznych, które są z nimi powiązane.

Microsoft zapowiada również aplikacje z serii Power BI Insights: Power BI for Sales Insights oraz Power BI for Service Insights. Staną się one dostępne w wersji Preview tej wiosny i będą oferować doświadczenia powiązane z Dynamics 365.

Jak już wspomnieliśmy, wiosenna aktualizacja nie ominie też Dynamics 365, o czym piszemy tutaj.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://flow.microsoft.com/en-us/blog/spring-2018-update/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor