Whiteboard po pomyślnych testach dostępne dla każdego w Windows 10

Whiteboard po pomyślnych testach dostępne dla każdego w Windows 10

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:52
13.07.2018
0 komentarzy
1011 wyświetlenie

Informowaliśmy jakiś czas temu o dostępności w Microsoft Store nowej wersji aplikacji Whiteboard Preview. Jest to aplikacja, która pozwala na współpracę nad dany projektem w sposób znany z Surface Hub. Mamy tu więc cyfrową tablicę, na której możemy razem ze współpracownikami tworzyć dowolne treści, podobnie jak robimy to na klasycznych białych tablicach znanych od wielu lat. Dzięki cyfrowej wersji takiej tablicy możemy współpracować w jeszcze szerszym zakresie.

Whiteboard

Dzięki zastosowaniu nowych technologii możemy umieszczać na tablicy, poza klasycznymi treściami, takimi jak rysunki czy odręczne teksty, również treści cyfrowe, jak grafiki, animacje itp., na nieograniczonej przestrzeni roboczej. Microsoft Whiteboard został stworzony dla każdego, kto wykazuje się kreatywnością i swobodnym myśleniem przed dojściem do ostatecznego wyniku. Jest przeznaczony dla zespołów, które potrzebują burzy mózgów, udoskonalania pomysłów i współpracy zarówno osobiście, jak i zdalnie, z użyciem wielu urządzeń. Wszystko to działa w chmurze, tak więc do danych mamy dostęp z każdego miejsca na ziemi. Współpracować możemy również z osobami, które znajdują się na drugim końcu globu. Do tej pory nowa wersja aplikacji była dostępna w wersji Preview, teraz po pomyślnym przejściu testów, została udostępniona każdemu w wersji stabilnej.

Aplikacja jest przystosowana do obsługi dotykiem lub rysikiem, za pomocą gestów, choć z powodzeniem można z niej korzystać za pomocą tradycyjnej myszki. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji Whiteboard potrafi rozpoznać pismo odręczne oraz rysunki odręczne. Tak więc nasze pismo zostanie automatycznie przekształcone w tekst drukowany, a kształty jakie narysujemy, zamienią się w odpowiednie figury geometryczne. Oczywiście tylko jeśli sami o tym zadecydujemy. Skorzystać z niej może każdy, lecz aby móc współpracować z innymi, musimy mieć konto w usłudze Office 365. Aplikację można pobrać wprost z Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/07/13/whiteboard-app-for-windows-10-now-available-to-download-from-microsoft-store/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor