SwiftKey na Androida działa teraz szybciej

SwiftKey na Androida działa teraz szybciej

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
23:07
17.01.2019
381 wyświetlenie

W nowy, 2019 rok nasza ulubiona klawiatura na Androida wchodzi z nową prędkością. Twórcy klawiatury SwiftKey powiadomili świat o ostatnich osiągnięciach, jednak tym razem chodzi nie tyle o inteligentne funkcje czy integracje z Bing lub Translatorem, ale o szybkość i wydajność działania. Klawiatura ładuje się szybciej, a renderowanie trwa o połowę krócej nawet na słabszych telefonach. Zobaczmy teraz szczegółowe wyniki.

Po ślamazarnym grudniu czas wziąć się w garść, a SwiftKey wydaje się tego najlepszym przykładem. Microsoft poinformował więc o ostatnich usprawnieniach:

  • SwiftKey ładuje się średnio o 20% szybciej niż jego najbliższy rywal na szerokiej gamie urządzeń i dwukrotnie szybciej przy pierwszym uruchomieniu po restarcie telefonu. SwiftKey 7.1.7 porównano z GBoard 7.6.13 (klawiaturą Google), Baidu 8.2.1 i TouchPal 6.9.1, świeżo zainstalowanymi na urządzeniach Alcatel 1T, ZTE Tempo X, Nokia One, Huawei Mate 20 Pro, Huawei Y7 Prime oraz Moto G4, a test powtórzono 100 razy, aby uśrednić wyniki.
  • Świeża instalacja SwiftKey zajmuje najmniej miejsca w pamięci urządzenia, nie tracąc przy tym na funkcjonalności. Na niektórych urządzeniach zajmuje nawet dwukrotnie mniej.
  • Wewnętrzne testy ukazały poprawione renderowanie klatek. Latencja (opóźnienie) została zredukowana o ponad 50%, również na starszych telefonach.

Zespół inżynierów SwiftKey twierdzi, że szybkość działania jest jego priorytetem niezależnie od urządzenia i sposobu użytkowania aplikacji. Poprawę wyników udało się osiągnąć, mając na uwadze techniczne ograniczenia urządzeń i wyznaczając balans między bogactwem funkcji a prędkością i konsumpcją pamięci. Nie jest to łatwe zadanie, zwłaszcza że pod dyktandem Androida pracują tysiące zróżnicowanych telefonów.

SwiftKey

Deweloperzy zdradzają tajniki swoich praktyk, co właściwie można potraktować jako dobre rady dla programistów celujących w telefony:

Nasz zespół używa trzech warstw własnych testów i monitorowania w prawdziwym świecie, co daje nam krytyczne informacje, potrzebne przy budowie nowych funkcjonalności, nim wypuścimy je na wasze urządzenia:
  • Każda zmiana kodu naszej klawiatury jest indywidualnie testowana pod względem wydajności w naszym wewnętrznym środowisku testowym, aby zapewnić, że prędkość otwierania i rozmiar instalacji pozostaną szybkie i małe.
  • Monitorujemy rzeczywiste pomiary wydajności po każdym wydaniu (zwłaszcza w trakcie testów beta), aby upewnić się, że z dnia na dzień poprawiamy wydajność na całej gamie urządzeń naszych użytkowników na całym świecie. Jeśli rozpoznajemy problem, możemy "załatać" wydanie, by usunąć usterkę tak szybko, jak to możliwe, i zaktualizować nasze wewnętrzne testy, by lepiej wykrywać problem w przyszłości.
  • Wreszcie regularnie wykonujemy testy porównawcze naszej klawiatury przeciwko konkurencji, by zbilansować prędkość otwierania klawiatury na całej gamie urządzeń.

– SwiftKey Engineering Team

SwiftKey na Androida można pobrać bezpłatnie ze sklepu Google Play. Jesteśmy ciekawi, czy nasi Czytelnicy też doświadczyli poprawy wydajności klawiatury w tym miesiącu. Dajcie nam znać w komentarzach!


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://blog.swiftkey.com/new-year-fitter-ever-swiftkey-android-reveals-performance-updates/

Polecamy również w kategorii Android