Proste udostępnianie

Proste udostępnianie

 Microsoft
Microsoft
00:00
07.04.2006
7127 wyświetleń

Domyślnie w komputerach wyposażonych w system Windows XP Professional, które nie są podłączone do domeny, wszystkie próby logowania za pośrednictwem sieci będą w sposób wymuszony realizowane z użyciem konta Gość. Ponadto komputery wykorzystujące model zabezpieczeń typu proste udostępnianie okno dialogowe Właściwości zabezpieczeń jest zastąpione przez uproszczone okno dialogowe Właściwości udostępnionych dokumentów.

Wymuszanie logowania jako Gość
Model udostępniania i zabezpieczeń dla kont lokalnych umożliwia wybranie modelu zabezpieczeń typu Tylko gość lub modelu klasycznego. W modelu Tylko gość wszystkie próby logowania za pośrednictwem sieci będą w sposób wymuszony realizowane z użyciem konta Gość. W modelu klasycznym użytkownicy próbujący zalogować się na komputerze lokalnym za pośrednictwem sieci identyfikują się przy użyciu własnych nazw i haseł. Zasady te nie dotyczą komputerów dołączonych do domeny. W przeciwnym razie domyślnie ustawione jest logowanie jako Tylko gość.

Jeśli włączone jest konto gościa, a nie wprowadzono hasła, użytkownik będzie mógł się zalogować i uzyskać dostęp do wszystkich zasobów, z których mogą korzystać użytkownicy konta Gość.

Jeśli włączona jest zasada “wymuszaj logowanie do sieci przy użyciu kont lokalnych w celu uwierzytelnienia jako Gość”, konta lokalne muszą być uwierzytelnione jako Gość. Zasada ta określa, czy konto lokalne, z którego następuje bezpośrednie łączenie z komputerem w sieci, musi być uwierzytelnianie jako Gość. Zasadę tą można wykorzystać do ograniczania zezwoleń dla konta lokalnego, z którego następują próby uzyskania dostępu do zasobów systemowych na komputerze docelowym. Jeśli zasada ta jest włączona, wszystkie konta lokalne, z których następuje próba bezpośredniego połączenia, są ograniczane do uprawnień gościa, które są zazwyczaj bardzo wybiórcze.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło:

Polecamy również w kategorii Informacje zaawansowane