Jak Windows XP i Office XP może pomóc profesjonalistom IT

Jak Windows XP i Office XP może pomóc profesjonalistom IT

Autor: Microsoft

Opublikowano: 5/1/2006, 12:00 AM

Liczba odsłon: 5067

Jak Windows XP może pomóc profesjonalistom IT

Specjaliści IT oczekują niezawodnego, bezpiecznego i prostego w utrzymaniu środowiska. Jednakże w przedsiębiorstwach występuje zazwyczaj duża różnorodność środowisk na poszczególnych stanowiskach pracy. Sprawia to, iż całość jest trudna w utrzymaniu z zachowaniem wysokiej efektywności ekonomicznej. Uaktualnienie wszystkich stanowisk komputerowych do Windows XP zapewni jednorodne, stabilne i łatwe w zarządzaniu środowisko, podnosząc jednocześnie jego możliwości biznesowe i obniżając ogólne koszty utrzymania.

Dlaczego Windows XP?
Windows XP Professional to najlepszy wybór do prowadzenia dowolnego rodzaju działalności. Oferuje wyśrubowane możliwości w dziedzinie zarządzania, niezawodności i kontroli konfiguracji. Został zaprojektowany tak, aby zapewnić odpowiednią moc i inteligencję potrzebne do wykonania każdego zadania. Zaawansowany interfejs użytkownika, olbrzymia funkcjonalność i narzędzia umożliwiające pracę w dowolnych zespołach i w sieciach każdego rodzaju pozwalają działać bez ograniczeń i bez względu na czas i miejsce.

Windows XP jest jak dotąd najsolidniejszą wersją Windows. Zapewnia wyższą niezawodność, kompatybilność urządzeń i oprogramowania oraz szereg funkcji zwiększających bezpieczeństwo i prywatność. Oferuje także ujednolicone, scentralizowane zarządzanie dzięki takim technologiom, jak IntelliMirror®. Zawiera funkcje wspierające pracę w sieci z zachowaniem bezpieczeństwa.

XP to także najwydajniejsza z wersji Windows, oferująca szybki dostęp do zasobów systemowych i zwiększająca wydajność działania aplikacji. Windows XP Professional zapewnia też lepsze niż kiedykolwiek możliwości zarządzania i wdrożenia, co obniża koszty jego utrzymania.

Sieci i komunikacja
Windows XP Professional jest efektywnym systemem operacyjnym dla komputerów działających w sieci. Oferuje nie tylko wszystkie rozwiązania sieciowe znane z Windows 2000, ale ponadto wbudowane wsparcie dla:

 • Przesyłania wiadomości błyskawicznych (Instant Messaging).
 • Konferencji wideo i głosowych.
 • Sieciowych urządzeń bezprzewodowych.

Wdrożenie
Windows XP Professional jest łatwy do wdrożenia w organizacji każdego rodzaju. Oferuje:

 • Możliwości automatycznej instalacji.
 • Zaawansowaną, automatyczną aktualizację systemu i sterowników urządzeń oraz poprawki wspomagające działanie aplikacji.
 • Wysoką kompatybilność sprzętową i programową pozwalającą komputerom działającym w środowisku Windows XP obsługiwać znacznie więcej niż dotychczas urządzeń i aplikacji.

Mobilność
Windows XP Professional jest najlepszym systemem operacyjnym dla komputerów przenośnych. A to dzięki takim funkcjom jak:

 • Zaawansowane możliwości zarządzania energią przedłużające życie baterii.
 • Obsługa bezpiecznych transmisji bezprzewodowych i automatyczne rozpoznawanie trybów pracy sieci bezprzewodowych.

Jak Office XP może pomóc profesjonalistom IT

Office XP stanowi krok milowy na drodze do prostszego wdrażania, wykorzystywania i zarządzania zaawansowanymi technologiami. Oferuje ponadto bogatą platformę do tworzenia własnych rozwiązań spełniających specyficzne potrzeby przedsiębiorstwa.

Ułatwia osiąganie produktywności
Office XP został tak zaprojektowany, aby w prosty sposób udostępniać pełną moc aplikacji z rodziny Office. Oferuje nowe narzędzia i technologie pomagające szybko i bezproblemowo docierać do potrzebnych informacji.

 • Okienka zadań. Większość typowych zadań w Office XP jest zgrupowanych w jednym okienku. Bezpośrednio z okienka zadań można uruchamiać wyszukiwanie, otwierać istniejące lub tworzyć nowe dokumenty, przeglądać zawartość schowka, korzystać z nowej funkcjonalności styli i formatów, a nawet tłumaczyć dokumenty czy pobierać nowe szablony z wykorzystaniem serwisów i usług sieci WWW.
 • Inteligentne tagi. Czułe na zmiany kontekstu podręczne przyciski nazwane inteligentnymi tagami (Smart Tags). Oferują one wygodny dostęp do podręcznych opcji, takich jak formatowanie danych wklejanych do dokumentu czy korekta formuł Excela oraz usprawniają sterowanie funkcjami autokorekty.
 • Ulepszony interfejs. Zaprojektowany od nowa pod względem graficznym i funkcjonalnym interfejs jest teraz znacznie lepszy i bardziej intuicyjny w obsłudze.
 • Użyteczne narzędzia i informacje. Dostęp do informacji i ich analiza jest teraz znacznie prostsza, bez względu na to, gdzie się one znajdują. Kwerendy sieci Web pozwalają na wprowadzenie danych do arkuszy Excela bezpośrednio ze stron WWW. Internetowa galeria Microsoft Office Template Gallery udostępnia wzory dokumentów, obrazki i dźwięki pomagające szybko tworzyć profesjonalne dokumenty.

Udostępnia wszystkim możliwości współpracy
Począwszy od znacznie uproszczonych możliwości planowania zadań po wręcz zrewolucjonizowaną funkcjonalność edycji i weryfikacji danych, Office XP ułatwia komunikację i współpracę użytkowników, znacznie usprawniając tym samym wymianę dokumentów i informacji.

 • Komunikatywność i efektywność połączeń. Nowe funkcje Microsoft Outlook, takie jak planowanie grupowe czy propozycje zmiany terminu wprowadzają wyższą skuteczność koordynowania spotkaniami. Funkcjonalność dostosowana do wymagań pracowników mobilnych pozwala na obsługę poczty elektronicznej, kalendarza i listy zadań spoza biura, a wbudowane w Outlook zabezpieczenia chronią sieć korporacyjną przed atakami wirusów.
 • Uproszczone współtworzenie dokumentów. Koordynowanie zmian wprowadzanych do dokumentu przez wszystkich zaangażowanych w jego powstawanie może być bardzo skomplikowane. Znaczną pomocą służą tu nowe funkcje umożliwiające śledzenie zmian, nowe narzędzia do edycji i przeglądania oraz zwiększona funkcjonalność scalania części w dokument końcowy.
 • Usługa SharePoint. Nowe narzędzie w Office XP, usługi grupowe SharePoint™, umożliwiające każdemu użytkownikowi utworzenie witryny WWW stanowiącej centralną hurtownię danych dotyczących projektu. Może ona udostępniać dokumenty, dane kalendarzowe, kontakty, zapowiedzi i wiele więcej. Odpowiednie narzędzia administracyjne pozwalają właścicielowi witryny zarządzać działaniami użytkowników, przydzielać zadania i prawa dostępu do poszczególnych stron.

Elastycznie wypełnia potrzeby przedsiębiorstwa
Mimo tego, iż Office XP oferuje bardzo wiele, jako pojedynczy produkt nie byłby w stanie zaspokoić kompleksowych potrzeb nowoczesnych organizacji. Aby więc pomóc spełnić specyficzne wymagania przedsiębiorstwa, w ramach pakietu dostarczany jest szeroki wachlarz narzędzi i usług pomagających programistom szybko i efektywnie tworzyć wydajne rozwiązania korporacyjne.

Usługi platformowe Office. Infrastruktura rozwojowa Office XP zawiera Office Web Components - składniki, które umożliwiają dodawanie interaktywnych arkuszy kalkulacyjnych i wykresów do aplikacji sieciowych. Oferuje również wbudowane wsparcie dla architektury XML pozwalającej programistom szybko i sprawnie budować mechanizmy łączące aplikacje, procesy biznesowe i dane. Microsoft Visual Basic® dla Aplikacji (VBA) oferuje technologię, dzięki której wszelkie funkcje i możliwości pakietu Office można zamienić na komponenty typu COM.

 • Szybkie budowanie aplikacji. Znane narzędzia pakietu Office sprawiają, że budowanie nowych rozwiązań jest szybkie i efektywne. Używając Microsoft Access programiści mogą stworzyć własne, oparte na mechanizmach WWW narzędzia, umożliwiające pełne wykorzystanie danych przedsiębiorstwa przechowywanych na serwerze Microsoft SQL Server™. Nowe rozwiązania przepływu danych dostosowane do współpracy z serwerami SQL i Microsoft Exchange Server 2000 czynią automatyzację procesów biznesowych i zarządzanie nimi łatwiejsze niż kiedykolwiek.
 • Większa stabilność i bezpieczeństwo. Redukcja czasu przestojów i bezpieczeństwo danych to największe wyzwania dla wszystkich administratorów. Nowe funkcje ułatwiające odzyskiwanie utraconych dokumentów i przywracanie aplikacji pozwolą użytkownikom poświęcać swój czas tworzeniu nowych zadań, a nie odtwarzaniu tych, które już ukończyli. Specjalna funkcja raportująca błędy aplikacji umożliwia śledzenie problemów oferując jednocześnie szybki dostęp do środków zaradczych. Wśród innych możliwości jest cyfrowy podpis do dokumentów oraz poprawione szyfrowanie haseł dla aplikacji Microsoft Word, Excel i PowerPoint®.
 • Prostsze wdrożenie, lepsza kontrola. Dzięki Office XP poświęca się znacznie mniej czasu (i pieniędzy) na usuwanie aplikacji. Inteligentna procedura instalacyjna analizuje istniejącą konfigurację i dostosowuje instalowane komponenty i funkcje do wymagań każdego użytkownika. Kreator dostosowania instalacji pozwala samodzielnie określić zarówno ustawienia bezpieczeństwa, jak i profile użytkownika w programie Outlook, a Kreator konserwacji zmienić w prosty sposób wszystkie ustawienia już po zainstalowaniu pakietu Office.

Zakupy i licencjonowanie dla korporacji
Microsoft oferuje kilkanaście specjalnych programów licencyjnych, które zapewniają większe oszczędności, lepszą elastyczność i prostsze zarządzanie licencjami niż tradycyjny kanał sprzedaży. Kupując Office XP przez jeden z korporacyjnych programów licencyjnych Microsoft uzyskuje się ponadto dostęp do szeregu narzędzi administracyjnych i możliwości, które nie są oferowane klientom detalicznym.