Spersonalizowane logowanie

Spersonalizowane logowanie

Autor: Microsoft

Opublikowano: 4/7/2006, 12:00 AM

Liczba odsłon: 6722

Usługi zabezpieczeń systemu Windows XP Home Edition zostały opracowane w taki sposób, aby zapewniały elastyczność działania oraz uwzględniały różnorodne sytuacje związane z prywatnością i bezpieczeństwem, z którymi styka się użytkownik domowy. Jeśli użytkownik zna już model zabezpieczeń stosowany w systemie Microsoft® Windows NT® wersja 4.0 oraz Microsoft® Windows® 2000, spostrzeże, że wiele z nich zastosowano w systemie Windows XP Home Edition. Jednocześnie jednak zauważy, iż wiele znajomych funkcji zostało poddanych poważnym modyfikacjom, jak również odnotuje obecność szeregu nowych funkcji, które zwiększają możliwość zarządzania zabezpieczeniami systemu.

Jeśli na przykład Internet jest wykorzystywany do prowadzenia rozmów w trybie online lub do wysyłania i odbierania wiadomości e-mail, użytkownik może być narażony na ataki hakerów. Aby zapewnić ochronę przed tymi zagrożeniami, system Windows XP zawiera udoskonalone funkcje zabezpieczeń, które znacznie zwiększają bezpieczeństwo korzystania z Internetu.

Przyjrzyjmy się dostępnym w systemie Windows XP Home Edition istotnym funkcjom zabezpieczeń i prywatności, które zapewniają bezpieczeństwo obsługi i informacji w czasie, gdy użytkownik w pełni korzysta z bogactwa funkcji i możliwości nowego systemu Windows.

Pamiętaj: Podczas pracy w systemie Windows XP Home Edition w otoczeniu grupy roboczej lub w środowisku autonomicznym w trybie administratora użytkownik będzie miał dostęp do wszystkich funkcji zabezpieczeń systemu operacyjnego. Jeśli komputer wyposażony w system Windows XP Home Edition pracuje w sieci, opcje zabezpieczeń zostaną określone przez administratora sieci.

Spersonalizowane logowanie

W systemie Windows XP wszyscy członkowie rodziny mogą korzystać z własnych interfejsów, wraz z nazwą logowania i hasłem. Ten dodatkowy poziom zabezpieczeń gwarantuje, że nikt nie będzie mógł uzyskać dostępu, lub omyłkowo usunąć, ważnych dokumentów użytkownika. Jeśli w domu są dzieci, można skonfigurować profile o różnych poziomach zabezpieczeń, co umożliwi blokowanie dostępu do witryn internetowych o nieodpowiedniej zawartości.