Bezpieczeństwo w Windows XP - wstęp

Bezpieczeństwo w Windows XP - wstęp

Autor: Microsoft

Opublikowano: 4/7/2006, 12:00 AM

Liczba odsłon: 20352

Jeśli system Windows XP ma być używany jako system operacyjny na komputerze pracującym autonomicznie lub wchodzącym w skład grupy roboczej, użytkownik będzie szczególnie zainteresowany w możliwości szybkiego przełączania użytkowników oraz tworzenia zapór typu firewall dla połączeń internetowych; jeśli zaś system Windows XP Professional jest wykorzystywany lub administrowany w ramach domeny, użytkownik znajdzie tu wiele przydatnych informacji nowościach z zakresu kontrolowania dostępu do sieci i określaniu zasad ograniczeń dla oprogramowania.

Wprowadzenie

System Windows® XP jest najbardziej niezawodną z oferowanych dotychczas wersji systemu Windows. Został wyposażonym w najbardziej zaawansowane funkcje zabezpieczeń i prywatności, jakie kiedykolwiek były dostępne w tej rodzinie systemów. W ujęciu ogólnym wprowadzone udoskonalenia pomagają zapewnić bezpieczeństwo i prywatność pracy na komputerze. System Windows XP jest oferowany w dwóch wersjach — Windows XP Home Edition, przeznaczonej dla użytkowników domowych, oraz Windows XP Professional, przeznaczonej dla firm.

Funkcje zabezpieczeń w systemie Windows XP Home Edition znacznie zwiększają bezpieczeństwo dokonywania zakupów i poruszania się po Internecie. System jest wyposażony w oprogramowanie zapory typu firewall dla połączeń internetowych, które zapewnia elastyczną obronę przez zagrożeniami bezpieczeństwa w czasie trwania połączenia z Internetem, szczególnie w przypadkach korzystania z połączeń stałych, takich jak połączenia za pośrednictwem modemu kablowego lub łączy DSL.

System Windows XP Professional zawiera wszystkie funkcje zabezpieczeń dostępne w systemie Windows XP Home Edition, jak również dodatkowe funkcje z zakresu zarządzania zabezpieczeniami. Te bardzo przydatne nowe mechanizmy pomagają zredukować koszty infrastruktury informatycznej oraz zwiększyć bezpieczeństwo systemów biznesowych.

Windows XP Home Edition

Windows XP Professional

Podsumowanie

System Windows XP jest oferowany w dwóch wersjach — Windows XP Home Edition, przeznaczonej dla użytkowników domowych, oraz Windows XP Professional, przeznaczonej dla firm. W ujęciu ogólnym, wprowadzone udoskonalenia pomagają zapewnić bezpieczeństwo i prywatność pracy na komputerze.

Jeśli użytkownik korzysta z systemu Windows XP Home Edition, z pewnością doceni usługi zabezpieczeń opracowane w taki sposób, aby zapewniały elastyczność działania oraz uwzględniały różnorodne sytuacje związane z prywatnością i bezpieczeństwem, z którymi styka się użytkownik domowy. System Windows XP Professional zapewnia wszystkie funkcje i zabezpieczenia wymagane dla sieci firmowych i optymalnego poziomu bezpieczeństwa. Te funkcje zabezpieczeń zapewniają nowe możliwości zarządzania, które pozwolą ograniczyć koszty związane z infrastrukturą informatyczną i poświęcić więcej czasu na tworzenie usług i rozwiązań biznesowych.