Projekt Osaka, nowy produkt spod szyldu Microsoft?

Projekt Osaka, nowy produkt spod szyldu Microsoft?

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
14:49
17.01.2017
0 komentarzy
1706 wyświetleń

Programiści Microsoftu ciągle pracują nad ulepszeniem już istniejących aplikacji, czasem jednak zostaje odkryta nisza, którą trzeba jak najszybciej zapełnić. Wtedy właśnie powstają najnowsze produkty giganta z Redmond. Tajemniczy Projekt Osaka sprawia wrażenie narzędzia przeznaczonego do zapełnienia jednej z takowych.

Projekt Osaka

Czy jest to jednak tak do końca nowość? Według jednego z informatorów Projekt Osaka to kontynuacja prac Microsoftu nad CollabDB, czyli testowym narzędziem do zarządzania listami. Po dwóch latach okazuje się, iż po wejściu na adres www.collabdb.com zostajemy przekierowani na stronę www.osaka.microsoft.com. Naszym oczom ukazuje się logo oraz informacja, iż w Projekcie Osaka można utworzyć tabele, arkusze i listy współdzielone z innymi użytkownikami. To nasuwa myśl, że aplikacja ta w działaniu przypominać ma Google Sheets. Niestety, na chwilę obecną użytkownicy Office 365 nie mają dostępu do Projektu Osaka, zaś całość skierowana będzie prawdopodobnie wyłącznie do firm. Grafiki, które można znaleźć w sieci, sugerują zainteresowanym wypróbowaniem Projektu Osaka pisać na adres trycollabdb@microsoft.com. Dostęp do ekranu logowania również jest ściśle ograniczony, zobaczyć go mogą jedynie niektórzy użytkownicy.

Wygląda na to, iż niedługo w ofercie Microsoft może pojawić się kolejna aplikacja będąca rozwiązaniem dla firm i ułatwiająca im pracę. Pozostaje nam czekać i obserwować rozwój sytuacji.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.onmsft.com/news/details-on-microsofts-project-osaka-a-collaborative-data-tool-leak-out

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor