Power BI trafi na platformy mobilne

Power BI trafi na platformy mobilne

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
13:13
28.11.2014
0 komentarzy
2434 wyświetlenia

Power BI to potężne narzędzie do zarządzania wielkimi zasobami danych, współpracujące z Office 365. Dotychczas narzędzie to było dostępne jedynie dla platformy PC/desktop. Jak podaje Microsoft, Power BI trafi niebawem na platformy mobilne, począwszy od... iOS.

"Power BI dla iOS już wkrótce - zamów wczesny dostęp już teraz" - wiadomość mailowa o takiej treści trafiła do niewielkiej społeczności użytkowników. Sugeruje to nieodległą premierę wersji beta narzędzia, dostępnego dziś jedynie dla subskrybentów Office 365. Power BI współpracuje z Excelem, pobierając, analizując i wyświetlając duże zasoby danych. Narzędzie radzi sobie również z zewnętrznymi źródłami, bazami danych czy danymi w chmurze.

Power BI

Pozostaje niejasne, czy Power BI będzie płatnym, czy też darmowym dodatkiem do Office'a na iOS. Dziś, by skorzystać z narzędzia w Office 365, nie wymagane są już dodatkowe opłaty. Bardzo prawdopodobne więc, by w przypadku systemu Apple'a było inaczej. Microsoft od wielu miesięcy stara się podbić serca użytkowników konkurencyjnej platformy i - jak na razie - idzie mu całkiem nieźle. W końcu nic tak nie przyciąga nowych użytkowników, jak bezpłatne oprogramowanie.

O Power BI pisaliśmy już na początku tego roku. Od tego czasu wiele się zmieniło. Narzędzie stało się darmowe i dobrze przyjęte przez społeczność. Jedną z najczęściej używanych funkcji jest Power Query, które umożliwia pobieranie danych z zewnętrznych źródeł (jak choćby Wikipedia) bezpośrednio do Excela.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: http://www.neowin.net/news/microsoft-to-launch-power-bi-for-mobile-with-ios-coming-first

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor