Outlook na Androidzie i iOS pozwala na dodawanie i edycję kontaktów

Outlook na Androidzie i iOS pozwala na dodawanie i edycję kontaktów

 Damian Lisak
Damian Lisak
14:42
06.06.2017
0 komentarzy
1668 wyświetleń

Microsoft stale rozwija swój pakiet biurowy, wyposażając go w nowe aplikacje i funkcje - co istotne - także na konkurencyjnych systemach. W dniu wczorajszym gigant ogłosił dodanie nowych możliwości w aplikacji Outlook na Androidzie i iOS, dzięki którym użytkownicy będą mogli zarówno dodawać nowe kontakty, jak i edytować te już istniejące.

Nowa funkcja pozwala na dokonywanie zmian dla kont Outlook.com, a także Office 365. Co więcej, Microsoft planuje wkrótce dodać także wsparcie dla kontaktów z Google. Dokonano zmian w wyglądzie kart kontaktów. Możliwym jest teraz kliknięcie dowolnego imienia w wiadomości, aby uzyskać dostęp do numerów telefonów, adresów e-mail i innych szczegółów, takich jak identyfikator Skype, czy zdjęcie kontaktu. Ponadto, można także kliknąć numer telefonu, aby wybrać między połączeniem, wiadomością lub FaceTimingiem. Wyświetlane są również ostatnie rozmowy, udostępnione załączniki i zbliżające się spotkania z daną osobą. Oprócz tego, użytkownik może zapisywać kontakty w domyślnej aplikacji Kontakty na iOS i Androidzie, co ułatwia rozpoznanie jego nazwy po otrzymaniu połączenia. Aby umożliwić identyfikację dzwoniącego z kontaktów Outlook, należy przejść do Ustawień swojego konta i wybrać opcję Zapisz kontakty.

Nowe możliwości Outlooka na Androidzie i iOS

Nowe możliwości Outlooka są już dostępne na iOS, natomiast na Androidzie pojawią się wkrótce. Choć rozwój aplikacji na konkurencyjnych platformach może się wydawać antyreklamą dla Windows 10 Mobile, to prawdopodobnie rozwój ten będzie zachętą do ogólnego korzystania zarówno z Outlooka, jak i Office, z którego Microsoft czerpie nieporównywalnie większe dochody, niż z telefonów.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/outlook-ios-android-gets-ability-add-edit-contacts/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor