Od teraz odblokujemy bootloader w każdej Lumii

Od teraz odblokujemy bootloader w każdej Lumii

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
09:24
11.01.2018
2 komentarze
1871 wyświetlenie

Śmierć Windows 10 Mobile stała się faktem i nikt tego nie ukrywa, nawet sam Microsoft. Ostatnie telefony z tym system są wycofywane ze sklepu Microsoft, co jest znamiennym sygnałem końca. Posiadacze telefonów z serii Lumia są skazani więc na brak wsparcia i aktualizacji (poza tymi dotyczącymi bezpieczeństwa). Nie więc szans na dalszy rozwój tych urządzeń. Jednak nie wszystko stracone dzięki narzędziu Windows Phone Internals 2.3.

Xbox Osiągnięcia

Nowa wersja tej aplikacji pozwala teraz na odblokowanie tak zwanego bootloadera, w każdym telefonie z serii Lumia, nawet we flagowym modelu 950. Bootloader jest to program rozruchowy, który uruchamia właściwy system operacyjny. Odpowiednikiem bootloadera na komputerach domowych jest BIOS. Zablokowany bootloader sprawdza pochodzenie oprogramowania i blokuje takie, pochodzące z nieautoryzowanego źródła. Więc nie mamy co liczyć na zmodyfikowane przez zapaleńców oprogramowanie, rozwinięte o dodatkowe funkcje. Odblokowany bootlodaer znosi te ograniczenia i daje na przykład możliwość instalacji najnowszej wersji oprogramowania na urządzeniu, które oficjalnej aktualizacji nie dostało. Oznacza to praktycznie nieograniczone możliwości konfiguracji systemu i instalację nowego, nieoficjalnego oprogramowania. W obliczu braku wsparcia Microsoftu, sami możemy zadbać o rozwój funkcji naszego telefonu. Zniesienie blokady, przedłuży o jakiś krótki czas życie telefonów z Windowsem. Na szczęście już w tym roku powinniśmy poznać nowy telefon Microsoftu, kryjący się pod kryptonimem Andromeda - Surface Phone.

Trzeba mieć na względzie, że narzędzie to jest przeznaczone dla bardziej zaawansowanych użytkowników i jego nieumiejętna obsługa, może skutkować niedowracalnym uszkodzeniem telefonu. Windows Phone Internals obsługuje wszystkie telefony z systemem Windows 8 i Windows 10. Program można pobrać ze jego oficjalnej strony..


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowslatest.com/2018/01/11/can-now-unlock-lumia-windows-phones-bootloader-install-custom-roms/

Polecamy również w kategorii Lumia

Komentarze

  • Untys 09:08 13.01.2018

    A czy tym sposobem można będzie zainstalować Androida?

  • Krzysztof Sulikowski 13:56 13.01.2018

    Hej, jak mówi deweloper Windows Phone Internals 2.3, jeśli chcecie Androida, prościej będzie kupić telefon z Androidem, ale znając hakerów, nie chcą tego, co łatwe, tylko chcą zrobić coś, bo mogą. Trwają prace nad nieoficjalnym projektem "Android for Lumia" - informacje na ten temat mają się pojawiać na Twitterze na profilach @feherneo i @sjrmac. HeathcliffXDA wspiera ten projekt, ale nie w ramach Windows Phone Internals. Możesz posłuchać wypowiedzi tutaj: <a href="https://youtu.be/aveWlbgYYY4?t=2m6s" target="_blank">https://youtu.be/aveWlbgYYY4?t=2m6s</a>

Skomentuj

Autor