Niebawem pojawi się aktualizacja aplikacji Twitch dla konsol Xbox One

Niebawem pojawi się aktualizacja aplikacji Twitch dla konsol Xbox One

 Amadeusz Labuda
Amadeusz Labuda
10:13
27.03.2018
0 komentarzy
653 wyświetlenia

Sposobów na zarobek związany z grami wideo nie brakuje – jedni po prostu je sprzedają, podczas gdy inni startują w turniejach z wysokimi nagrodami pieniężnymi. Bardzo charakterystyczna jest jednak trzecia z opcji, którą stanowi streaming rozgrywki. Cały powiązany z tym mechanizm działa stosunkowo prosto. Oglądający wspomnianą transmisję wspierają streamera niewielkimi datkami (zwykle podczas sesji na żywo), który to czasami też czerpie zyski z wyświetlanych reklam. Wydawać by się mogło, że sumy te będą dosyć niskie, nic jednak bardziej mylnego, gdyż najpopularniejsi streamerzy są oglądani przez dziesiątki tysięcy osób, a część z nich zawsze chętnie sypnie groszem. Oczywiście do streamowania potrzebne jest odpowiednie oprogramowanie, również w przypadku konsol.

Bezpeiczeństwo komputera to nie tylko odpowiednio mocne hasła

W przypadku Xbox One mowa tu o preinstalowanym narzędziu powiązanym z portalem streamingowym Mixer, należącym de facto do Microsoftu. Zdecydowanie zaletą tego rozwiązania jest prostota jego obsługi, niestety kij ten ma dwa końce - nie uświadczymy w tym przypadku bardziej zaawansowanych opcji. Jest to jeden z powodów, przez który na wspomnianej konsoli popularna jest również ręcznie instalowana aplikacja serwisu Twitch, który zresztą uznawany jest za największy z portali poświęconych transmitowaniu rozgrywki.

Oczywiście aplikacja Twitcha stale jest rozwijana, dzięki czemu korzystanie z niej staje się z biegiem czasu coraz wygodniejsze. Wczoraj ukazała się jej nowa wersja, oznaczona numerem 1.21, przeznaczona dla bezpośredniego konkurenta Xboksa, czyli PlayStation 4. Na szczęście zespół odpowiedzialny za jej tworzenie ma świadomość, że z Twitcha korzysta również sporo użytkowników konsoli Microsoftu, w efekcie czego już za parę dni aktualizacja powinna zawitać również do Xbox One. Dowodzi tego zresztą wpis jednego z twórców na Twitterze.

Łatwo zrozumieć, dlaczego priorytetem dla pracowników Twitcha było PlayStation – w końcu na Xbox coraz większą popularnością cieszy się Mixer, którego oprogramowanie jest zresztą domyślnie zainstalowane w systemie konsoli. W chwili obecnej stwierdzić można, że oba serwisy nie rywalizują bezpośrednio, bowiem jeden z nich stworzony został dla amatorów, drugi zaś dla profesjonalistów. Całkiem możliwe jednak, że różnice te z czasem zaczną się zacierać, zaś Mixer rozpocznie otwartą rywalizację z Twitchem. Zanim jednak to nastąpi, minie zapewne jeszcze sporo czasu, ponieważ platforma Microsoftu jest jeszcze stosunkowo nowa.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/twitch-app-on-xbox-one-will-be-overhauled-soon/

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor