Można się już zapisać do testów Redstone 5 w Xbox Insider

Można się już zapisać do testów Redstone 5 w Xbox Insider

 Wojciech Błachno
Wojciech Błachno
10:30
12.06.2018
0 komentarzy
683 wyświetlenia

Program Insider to nie tylko Windows 10, lecz również inne usługi Microsoftu, w tym oczywiście Xbox. Użytkownicy konsoli Microsoftu, którzy są członkami tego programu, mogą liczyć na możliwość przetestowania nadchodzących, nowych funkcji Xboksa. Niedawno Microsoft ogłosił, że Xbox Insider Program dostanie swój własny tryb Skip Ahead, czyli taki, który pomija następną wersję systemu i przeskakuje do kolejnej.

Xbox Insider Alpha Skip Ahead

Jednak system kręgów testowych w Xbox różni się od tego, który istnieje w Windows 10. Mamy tu więc Preview Alpha, Beta, Delta i Omega, przy czym krąg Alpha jest dostępny jedynie przez zaproszenie. Tryb Skip Ahead oparty jest właśnie o ten krąg Alpha i już teraz jego członkowie mogą się do tego trybu zapisać. Jest to najprostszy sposób na otrzymanie dalszych kompilacji Redstone 5. Może to być trochę mylące, bo w Windows 10, Redstone 5 nie jest już w Skip Ahead, od momentu publikacji Redstone 4, czyli April 2018 Update. Natomiast w przypadku konsoli Xbox w Skip Ahead dostępna będzie właśnie kompilacja Redstone 5. Wynika to z drobnych różnic w harmonogramie aktualizacji między Windows 10 a Xbox One.

Alpha — Skip Ahead został już otwarty dla użytkowników Xboksa, choć nie jest to jeszcze równoznaczne z otrzymaniem aktualizacji Redstone 5. Microsoft planuje też w nadchodzących tygodniach rozszerzyć dostęp do Skip Ahead dla większego grona użytkowników. Program Insider dla konsoli Xbox nie jest aż tak popularny jak ten przeznaczony dla Windows 10, jednak nadal ma wiernych użytkowników, którzy bardzo chętnie testują nowe funkcje konsoli. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że korzystanie z testowych kompilacji Skip Ahead może wiązać się z wyjątkowo obniżoną stabilnością i wieloma potencjalnymi problemami. Testowa wersja, zwłaszcza tak wczesna, to nie tylko nowe funkcje, ale również niezliczone ilości błędów, których wyłapanie i przetestowanie jest właśnie głównym celem programu Insider.

Jeśli jesteśmy w stanie pogodzić się z możliwymi problemami, to możemy zapisać się do programu bezpośrednio z poziomu konsoli, przechodząc do ustawień Xbox Insider Hub.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-one-skip-ahead-ring-now-open-select-xbox-insiders

Polecamy również w kategorii Xbox One

Komentarze

Skomentuj

Autor