Menu kategorii
 • Microsoft wprowadza zmiany w Office 365 ProPlus

  Microsoft wprowadza zmiany w Office 365 ProPlus

   Krzysztof Sulikowski
  Krzysztof Sulikowski
  00:21
  21.04.2017
  1944 wyświetlenia

  Microsoft zapowiedział dziś kilka zmian dla planu Office 365 ProPlus, spośród których część wejdzie w życie dopiero w 2020 roku. Informacje o tym pojawiły się wraz z inną zapowiedzią, która dotyczy harmonogramu aktualizacji - w przypadku Office 365 ProPlus i Windows 10 będą one wypuszczane dwa razy do roku, w tym samym czasie. Najbliższa aktualizacja Office 365 zostanie więc wydana w tym samym czasie, co Windows 10 Redstone 3.

  Zmiany dotyczące modelu aktualizacji wedją w życie we wrześniu tego roku. Po pierwsze, będą udostępniane dwie aktualizacje rocznie, w każdy marzec i wrzesień. Dotychczas aktualizacje Office 365 pojawiały się przeciętnie 3 razy do roku. Microsoft postawił jednak na model półroczny. Po drugie, wsparcie wynosić będzie 18 miesięcy. To o sześć miesięcy dłużej, niż w przypadku 12-miesięcznego wsparcia oferowanego dotychczasowym aktualizacjom. Po trzecie, nowy model połączonych w czasie aktualizacji stanie się też udziałem System Center Configuration Managera.

  Microsoft wskazuje też na problem, jaki mają klienci łączący się z Office 365 za pośrednictwem starszych wydań Office. Użytkownicy ci muszą polegać na ograniczonej liczbie usług, dostępnych w ich wydaniu. By upewnić się, że mogą oni wyciągnąć jak najwięcej ze swoich subskrypcji Office 365, Microsoft zaktualizował minimalne wymagania systemowe. By połączyć się z usługami Office 365, wymagany będzie Office 365 ProPlus lub Office z licencją dożywotnią. Zmiana zostanie wprowadzona w życie 13 września 2020 r. Użytkownicy, którzy nie zdecydują się do tego czasu na wersję chmurową, będą mogli też korzystać z klasycznego modelu Office w wersjach z funkcjonującym wsparciem podstawowym. Zmiana dotyczy tylko komercyjnych usług Office 365. Aktualizacja nie zmienia wymagań systemowych ani zasad wsparcia u klientów z dożywotnią licencją Office. Microsoft o planach wprowadzenia zmian będzie aktywnie informować przez ponad trzy lata, by administratorzy mogli się lepiej na nie przygotować. Jako że plan wejdzie w życie w 2020 r., Office 2010, 2013 i 2016 w wersjach dożywotnich będą nadal mogły łączyć się z usługami Office 365.

  Na koniec Microsoft wyszczególnia jeszcze kilka narzędzi do katalogowania, monitorowania, testowania kompatybilności i rozwiązywania problemów. Więcej na ten temat administratorzy mogą przeczytać na stronie Microsoft Tech Community.


  Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

  Źródło: https://blogs.office.com/2017/04/20/office-365-proplus-updates/

  Polecamy również w kategorii Office 365