Microsoft dołączył do Blender Development Fund

Microsoft dołączył do Blender Development Fund

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
14:37
30.07.2020
1771 wyświetlenie

Microsoft używa Blendera do generowania syntetycznych modeli 3D i obrazów ludzi, które mogą być wykorzystane do trenowania modeli AI. Zostało dowiedzione, że dostęp do tego wysokiej jakości, darmowego/otwartoźródłowego oprogramowania 3D jest niesie badaczy wiele korzyści w ich projektach naukowych. Aby wesprzeć starania Blendera, Microsoft dołączył do grona jego fundatorów.

Aby wyrazić swoje wsparcie, Microsoft dołącza do Blender Foundation’s Development Fund jako członek Corporate Gold od 1 lipca 2020 r. W Blender jesteśmy bardzo dumni z tego oświadczenia wsparcia. To kolejny ważny sygnał, że branża migruje do open source i znajduje sposoby na wniesienie do niego wkładu.
— Ton Roosendaal, Chairman w Blender Foundation

Blender Development Fund to fundusz przyjmujący darowizny na rzecz darmowych i posiadających otwarty dostęp usług dla wszystkich kontrybutorów Blendera — wliczając w to profesjonalistów i korporacje — na stronach blender.org. Do aktywności wspierających zalicza się poprawianie błędów, przeglądanie kodu, dokumentację techniczną i onboarding. Fundusz będzie też zapewniał granty i dotacje dla deweloperów w różnych projektach.

Warto jeszcze przypomnieć, że darmowy edytor Blender został wydany w Microsoft Store pod koniec 2018 roku. Jeśli dopiero chcecie zacząć przygodę z 3D, ale nie chcecie inwestować dużych pieniędzy w płatne edytory, Blender będzie dla Was rozwiązaniem idealnym.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://www.blender.org/press/microsoft-joins-the-blender-development-fund/

Polecamy również w kategorii Open Source