Emoji 3D od Microsoftu dostępne teraz jako Open Source

Emoji 3D od Microsoftu dostępne teraz jako Open Source

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 8/10/2022, 7:56 PM

Liczba odsłon: 1688

Microsoft otworzył źródła ponad 1500 swoich emoji 3D, udostępniając je za darmo twórcom, którzy mogą je remiksować i budować nowe emoji w oparciu o nie. Prawie cała biblioteka 1538 emoji giganta będzie od dziś dostępna na platformach GitHub i Figma. Microsoft ma nadzieję, że zachęci to osoby do większej kreatywności i inkluzywności w obszarze emoji.

Kiedy w zeszłym roku Microsoft udostępniał Fluent emoji w Windows 11 i emoji 3D w Teams w lutym tego roku, początkowo nie planował otwierać ich źródeł. Wkrótce jednak pojawiła się taka idea i okazała się ona zgodna z trendem i dążeniem Microsoftu do bycia bardziej Open Source zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Gigant poświęcił wiele czasu projektowaniu nowych emoji, tak aby były bardziej inkluzywne i zabawne, dostępne w różnych odcieniach skóry, obejmowały osoby z różnych krajów i religii, etc. W efekcie powstało ponad 1500 nowych emoji.

Emoji 3D - Microsoft

Teraz firma chce, aby twórcy eksplorowali nowe sposoby kreowania w oparciu o jej projekty emoji. Wewnętrznie w Microsoft jesteśmy jedną społecznością designu, która może tylko tyle zrobić lub tyle zobaczyć. Chcemy zaangażować społeczność, która pomoże nam zobaczyć i zrobić więcej, co ma globalne znaczenie i dociera do ludzi w wyjątkowy sposób — powiedział Jon Friedman, CVP Design & Research w Microsoft.

Twórcy będą mogli nie tylko remiksować emoji i tworzyć nowe, ale też używać istniejącego contentu do tworzenia nowych rzeczy, takich jak naklejki czy innego typu grafiki. Udostępnioną zawartość można sprawdzić na platformach Figma i GitHub.