My Phone - odpowiednik Łącza z telefonem również dla iOS i Windows Phone

My Phone - odpowiednik Łącza z telefonem również dla iOS i Windows Phone

Autor: Krzysztof Sulikowski

Opublikowano: 7/27/2022, 8:47 PM

Liczba odsłon: 2832

Łącze z telefonem (wcześniej jako "Twój telefon") to flagowe doświadczenie Microsoftu umożliwiające korzystanie z funkcji smartfona na PC z Windows. Funkcjonalność aplikacji jest całkiem niezła, jednak ogranicza się tylko do urządzeń z systemem Android. My Phone Assistant, open source'owy odpowiednik Łącza z telefonem, wychodzi poza to ograniczenie.

My Phone to niewielki program open source od dewelopera BestOwl, który pozwala użyć niektórych funkcji Łącza z telefonem w połączeniu z praktycznie każdym nowoczesnym urządzeniem. Aplikacja na Windows korzysta z Bluetooth, aby łączyć się z Androidem, iOS i Windows Phone. Co ciekawe, nie jest konieczne instalowanie dodatkowego oprogramowania na smartfonie. Wspierana funkcjonalność to odbieranie i wykonywanie połączeń, pisanie i odbieranie SMS-ów, dostęp do listy kontaktów i powiadomienia.

My Phone

Część wspomnianych funkcji ma dopiero zostać dodana. My Phone nie wspiera udostępniania zdjęć i plików ani uruchamiania aplikacji mobilnych na PC w przeciwieństwie do Łącza z telefonem. Z drugiej strony oprócz Androida obsługuje urządzenia z iOS i Windows Phone, a także wszystkie urządzenia z Bluetooth HFP. Jedynym wymaganiem jest Windows 10 1903 (build 10.0.18362) lub nowsza wersja (w tym Windows 11).

Mimo że aplikacja jest dostępna za darmo dla wszystkich, deweloper nie udostępnia jeszcze prostego instalatora. Więcej informacji znaleźć można na stronie projektu w GitHub.