Microsoft Whiteboard Preview z nieco odświeżonym interfejsem

Microsoft Whiteboard Preview z nieco odświeżonym interfejsem

 Krzysztof Sulikowski
Krzysztof Sulikowski
18:02
03.07.2018
0 komentarzy
699 wyświetleń

Zapowiedziany w zeszłym roku Microsoft Whiteboard to rodzaj interaktywnej białej tablicy do rysowania, pisania, tworzenia prezentacji etc. Szczególnie istotne jest tu wykorzystanie Windows Ink i optymalizacja pod kątem DUŻYCH ekranów, takich jak np. w Surface Hub 2. Darmowa aplikacja do tej pory pozostaje w fazie Preview i nadal jest rozwijana. Zobaczmy, co nowego w wersji 18.10604.1611.0.

Microsoft Whiteboard

Jeżeli chodzi o wygląd, Whiteboard przypomina w dużej mierze Windows Ink. Użytkownik może tworzyć zarówno rysunki z zagadnień matematycznych, jak i pisać dowolny tekst, np. za pomocą Surface Pen. Zasadnicza różnica polega na dodaniu wielu "inteligentnych funkcji" w tym "inteligentnego atramentu", który automatyczne zamienia rysowane odręcznie, koślawe rysunki w kształty (np. idealne okręgi) lub odręczne słupki w czytelne i działające wykresy. Whiteboard integruje się ponadto z Bing, dając nam dostęp do adekwatnych grafik na licencji CC bez wychodzenia z aplikacji. Ogólnie rzecz biorąc, Whiteboard zastępuje klasyczną biała tablicę, z jaką możemy się zetknąć na salach wykładowych czy konferencyjnych, i rozszerza ją o kolejny wymiar dzięki wachlarzowi cyfrowych ulepszeń.

W wersji rozwojowej 18.10604.1611.0 odnotowano kilka ciekawych zmian:

  • Ekran powitalny: dodano ekran, z poziomu którego użytkownik jest wprowadzany do głównych aktywności, które można wykonywać za pomocą aplikacji.
  • Pasek narzędziowy: pasek został odnowiony i wyposażony w nowe ikony. Poza tym funkcje pisania zostały połączone w pojedynczy, ogólny pasek.
  • Ustawienia: ustawienia przeniesiono w prawy górny róg okna. Dodano również możliwość eksportowania arkusza do formatu PNG.
  • Animacje: odnowiono animacje, które wyświetlają się podczas wstawiania elementów, takich jak Sticky Notes czy obrazy.
  • Poprawki błędów i inne ulepszenia.

Microsoft Whiteboard jest aplikacją darmową dla wszystkich, ale działa to bardziej na zasadzie freemium: funkcja współpracy zespołowej nad dokumentami wymaga już subskrypcji Office 365. Aplikację pobierzemy bezpłatnie z Microsoft Store.


Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się z innymi!

Źródło: https://mspoweruser.com/microsofts-whiteboard-preview-app-for-pen-enabled-pcs-updated-with-a-number-of-improvements/

Polecamy również w kategorii Office 365

Komentarze

Skomentuj

Autor